Zavrieť

Porady

Obstaranie PC

Prosím o radu:
obstarali sme nový počítač, jeho cena je nad 30 tis.Sk /hardvér a softvér/, dodatočne sme od dodávateľa dostali faktúru na: inštaláciu a konfiguráciu OS, nastavenie zálohovacieho systému,.... - neviem, či tieto služby zvyšujú cenu počítača alebo sú to čisto služby ako daňový výdavok.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    inštalacia operacneho systemu by mala ist do ceny pocitaca, kedze uz bol zaradeny /predpokladam ze v tomto roku/ neviem, ci by nebolo potrebne navysit obstaravaciu cenu...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1234
    Prosím o radu:
    obstarali sme nový počítač, jeho cena je nad 30 tis.Sk /hardvér a softvér/, dodatočne sme od dodávateľa dostali faktúru na: inštaláciu a konfiguráciu OS, nastavenie zálohovacieho systému,.... - neviem, či tieto služby zvyšujú cenu počítača alebo sú to čisto služby ako daňový výdavok.
    Ďakujem.
    Tieto dodatočné služby, predpokladám po zaradení PC, už nie sú nákladom na obstaranie PC. Dala by som to na 518AE.
    Naposledy upravil Tweety : 27.07.06 at 08:54

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ja som dávala PC rovno do spotreby, nakoľko na faktúre bolo zvlášť vyčíslený hardware a software a ani jedna položka nedosahovala takto 30 tis. Sk. Spravila som zle alebo dobre?

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    ak su to iba instalacne prace bez kupy licencie operacneho systemu a konfiguracia, tak to samozrejme hod do nakladov bez debaty...

    Luboslava je offline (nepripojený) Luboslava

    Luboslava
    Ja si myslím, že ak sa obstaráva PC -HW zároven so SW je to jeden celok=
    PC a necleni sa zvlast HW a SW, ak je to spolu nad 30 tis. tak by sa to malo odpisovat.
    slnecnicalenka
    v pripade operacneho systemu by som tento soft urcite zaradila spolu s hardverom, tvoria totizto celok, logicky je hardver bez operacneho systemu tazko pouzitelny..., takisto sa to tyka softveru typu OEM (co je verzia viazana na hardver, je to verzia ked skonci hardver nezachranis ani soft)

    co sa tyka instalacie (ktora sa predmetne tyka noveho pc) tak to ma byt sucastou obstaravacej ceny,,, budes tie sumy nacitavat na 042

    adina41 je offline (nepripojený) adina41

    obyčajná zamestnaná matka adina41
    Mám tiež podobný problém. Kúpili sme počítač do 30 tis, NOD 32,MS OFFice,tlačiareň 11 tis. plus inštaláciu. Všetko je na jednej fa cca 55 tis.
    Ja som to ale zaúčtovala všetko do nákladov. Fa za účtovný program Pohoda
    bol zakúpený až o dva mesiace neskôr. Aj to som dala do nákladov. Mám pochybnosti, či som to urobila dobre. Nemám to zaúčtovať radšej do HM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.