Zavrieť

Porady

náhrada škody na zdraví -uplatnenie liečebných nákladov

Zdravím všetkých teraz činných poraďákov,

potrebovala by som poradiť, či v prípade uplatnenia náhrady škody na zdraví je nákladom spojeným s liečením aj náhrada cestovných nákladov - cesta automobilom na liečenie a späť a uplatnenie amortizácie. Ak áno, neviete mi poradiť, kde by som našla zákonné ustanovenie, ktoré by sa na takýto prípad vzťahovalo? Ide o poškodenú v rámci občianskoprávneho konania.
Veľmi pekne ďakujem

L.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mauditt je offline (nepripojený) Mauditt

    Mauditt
    ahoj, podľa mňa áno a treba brať do úvahy priemernú spotrebu podľa technického preukazu vozidla a ku amortizácii sú to paušálne sadzby za km ale neviem podľa akého zákona...
    Myslíš, že je to účelne vynaložený náklad? Ja si myslím, že účelne vynaložený náklad bude náhrada za dopravu - vlak alebo autobus, myslím že sa zvykne preplácať v takýchto prípadoch cestovný lístok, aj keď si zabezpečíš svoju vlastnú dopravu autom, len neviem, kde to hľadať.

    Mauditt je offline (nepripojený) Mauditt

    Mauditt
    Zvykne sa preplácať v cene lístka na vlak alebo autobus, ale niekedy to v poisťovni preplácali v pohode, najmä v prípadoch ak išlo o človeka s paličkou, teda ked mal nejaký problém s chôdzou po úraze alebo bol napr. invalidný. Preplácali to na základe priemernej spotreby auta a bločka za tankovanie.

    náhrada škody na zdraví -uplatnenie liečebných nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.