Zavrieť

Porady

ZP študent+ TPP

Chcela by som sa opýtať na konkrétnu situáciu:

študent denného štúdia VŠ zarobí v období 01-06/2006 na dohodu sumu 55 500 Sk. Dohodár je študentom len do 30. 06. 2006. Od júla alebo augusta si po skončení školy nájde prácu a prijmú ho na TPP. Ako to bude s odvodmi do ZP? Zaplatí sa 14% zo sumy 55 500 Sk, lebo presiahol limit a potom od vzniku TPP je zdravotné vecou zamestnávateľa?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Príjem z dohody za obdobie 1-6/2006 bude zohľadnený v ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia za rok 2006. Spolu s príjmom z budúceho pracovného pomeu bude súčasťou vymeriavacieho základu pre odvod zdravotného poistenia.

    kitti je offline (nepripojený) kitti

    kitti
    Nerozumiem tomu celkom. Bude to tak, ako som napisala, že kým som študent a zarabam na dohodu, platím si sama 14% a po nastupe do TPP bude za mna platit zamestnanvateľ?

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    kitti
    Nerozumiem tomu celkom. Bude to tak, ako som napisala, že kým som študent a zarabam na dohodu, platím si sama 14% a po nastupe do TPP bude za mna platit zamestnanvateľ?
    Áno , bude to tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.