Zavrieť

Porady

VZ v RZZP

Ahojte prosím Vás ako mám prepočítať pomernú časť VZ na RZZP pokiaľ bol SZČO na PN v máji?
Mám použiť VZ 6900/počet kal. dní* počet kal. dní kedy nebol PN?
Pozerala som sa na www.rzzp.sk a tam takýto prípad je v januári ale tam rátali s VZ 6500.
Tak teraz neviem ktorý VZ mám použiť.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    Netka Pozri príspevok
    Ahojte prosím Vás ako mám prepočítať pomernú časť VZ na RZZP pokiaľ bol SZČO na PN v máji?
    Mám použiť VZ 6900/počet kal. dní* počet kal. dní kedy nebol PN?
    Pozerala som sa na www.rzzp.sk a tam takýto prípad je v januári ale tam rátali s VZ 6500.
    Tak teraz neviem ktorý VZ mám použiť.
    Ďakujem.
    mininálny VZ pre ZP v roku 2006 bol 6900,- Sk. Ak SZČO platila poistné min. VZ, tak potom Tvoj výpočet je správny.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Antonia1 Pozri príspevok
    mininálny VZ pre ZP v roku 2006 bol 6900,- Sk. Ak SZČO platila poistné min. VZ, tak potom Tvoj výpočet je správny.
    Ano, platil z min. VZ ale nechápem prečo v príklade č. 2 na typ B na stránke www.rzzp.sk je uvedené: Január 2006 PN 20 kal dní a VZ za 11 dní je 2307,-
    Teda prišli na to takto: 6500,- /31kal. dní*11 kal. dní počas ktorých nebol PN, teda podľa nich je VZ 2307,-
    Tak teraz neveim, nerada by som bola keby som to vyplnila zle...

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Netka Pozri príspevok
    Ano, platil z min. VZ ale nechápem prečo v príklade č. 2 na typ B na stránke www.rzzp.sk je uvedené: Január 2006 PN 20 kal dní a VZ za 11 dní je 2307,-
    Teda prišli na to takto: 6500,- /31kal. dní*11 kal. dní počas ktorých nebol PN, teda podľa nich je VZ 2307,-
    Tak teraz neveim, nerada by som bola keby som to vyplnila zle...
    Nie všetko, čo je na rzzp.sk je správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.