Zavrieť

Porady

Kupna zmluva na 1/2 nehnutelnosti.

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom kúpnej zmluvy. S manželom žiadame o hypotéku a chceme odkúpiť 1/2 domu od mojej mamy. ZP už máme vypracovaný a snažím sa urobiť medzi nami kúpno-predajnú zmluvu, ale neviem ako mám označiť predmet zmluvy, kedže kupujeme presne 1/2 zo všetkého. Všetky zmluvy čo som našla boli len na kúpu 1/1 ciže celej nehnuteľnosti. Viete mi nietko poradiť? Ďakujem vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Predmetom prevodu je spoluvlastnícky podiel na všetkých nehnuteľnostiach zapísaných na liste (listoch) vlastníctva s príslušenstvom. Vymenovať treba všetky nehnuteľnosti, katastrálne územie, parcely. Veľkosť spoluvlastníckeho podielu je 1/2, prevádzajúci tiež.

    Matka bude prevádzajúci, ako nadobúdateľ sa uvedie manžel a manželka (uviesť slovo manželka) s plnými menami, rodnými priezviskami (aj muž), dátumom narodenia a rodnými číslami, trvalým bydliskom.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Midsumergirl Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    potrebovala by som poradiť ohľadom kúpnej zmluvy. S manželom žiadame o hypotéku a chceme odkúpiť 1/2 domu od mojej mamy. ZP už máme vypracovaný a snažím sa urobiť medzi nami kúpno-predajnú zmluvu, ale neviem ako mám označiť predmet zmluvy, kedže kupujeme presne 1/2 zo všetkého. Všetky zmluvy čo som našla boli len na kúpu 1/1 ciže celej nehnuteľnosti. Viete mi nietko poradiť? Ďakujem vopred za pomoc.
    Podľa mňa urobíš všetko takisto ako pri kúpe celej nehnuteľnosti ... len tam napíšeš podiel 1/2.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Midsumergirl Pozri príspevok
    Ďakujem za rýchlu odpoveď. Takže stačí napísať že
    1. Predávajúci predáva podiel 1/2 Nehnuteľnosti uvedené ......... tejto zmluvy kupujúcim, ako sú opísané v znaleckom posudku a kupujúci tieto Nehnuteľnosti kupujú do bezpodielového spoluvlastníctva manželov?
    Takže kupujeme každý 1/4?

    Ja len chcem aby to bolo zrozumiteľné kedže mama nám síce predáva 1/2 podielu ale z jej celej 1/1 takže jej zostáva ešte stále 1/2.
    keď kupujete do BSM (ako manželia) .. tak nebudete mať každý 1/4, ale spolu obidvaja manželia budete mať 1/2 nehnuteľnosti.
    Bezpodielové znamená - že sa nedelí na podiely
    Ďakujem za rýchlu odpoveď. Takže stačí napísať že
    1. Predávajúci predáva podiel 1/2 Nehnuteľnosti uvedené ......... tejto zmluvy kupujúcim, ako sú opísané v znaleckom posudku a kupujúci tieto Nehnuteľnosti kupujú do bezpodielového spoluvlastníctva manželov?
    Takže kupujeme každý 1/4?

    Ja len chcem aby to bolo zrozumiteľné kedže mama nám síce predáva 1/2 podielu ale z jej celej 1/1 takže jej zostáva ešte stále 1/2.
    Ok diki rozumiem Este k tej vete, je to tak spravne? Predávajúci predáva podiel 1/2 Nehnuteľnosti uvedené ......... (mam vymenovat vsetko co je v ZP, lebo k domu prinalezia este nejake ine budovy ako napr garaz a aj zahrada, zo vsetkeho teda 1/2?)tejto zmluvy kupujúcim, ako sú opísané v znaleckom posudku a kupujúci tieto Nehnuteľnosti kupujú do bezpodielového spoluvlastníctva manželov?

    Kupna zmluva na 1/2 nehnutelnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.