Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie zdravotneho poistenia

Dobry den,

dnes mi prislo oznamenie o zacani spravneho konania od Uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou o tom ze som si nesplnil povinnost podla paragrafu 19 ods.1,2,4 za rok 2009 (navrh podala moja zdravotka). V ten rok som som bol zamestnany len do maja, kvoli hromadnemu prepustaniu. V poslednej vyplate som teda dostal aj odstupne, teda na vyplatnej paske mam na vyplatu cistu mzdu 1889E. Ostatne mesiace ledva 400E. Zvysny cas som bol na Urade prace.

Velmi Vas prosim, ja sa do tychto byrokratickych veci moc nerozumiem, nasiel som v danom zakone ze suma v jednom mesiaci by mala presiahnut 2169.09E aby som bol povinny toto zuctovanie urobit, tak teraz nerozumiem vobec co sa odomna ziada

Chcem to vybavit co najrychlejsie, lebo v oznameni sa pise ze mam reagovat do 7 dni, a fakt neviem co dalej, velmi moc Vas prosim o radu a pomoc. Vopred ochotnej dusi velmi pekne dakujem.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Osobne navštív ZP a dohodni sa, či môžeš ešte dodatočne podať RZZP za rok 2009?
0 0
marioff marioff

marioff je offline (nepripojený) marioff

ano planujem ist dnes, len si chcem pripravit nejake "vedomosti". Ale stale nerozumiem, preco odomna ziadaju toto zuctovanie, ked by som ho podla toho zakona nemusel robit, de facto preco by som sa mal ist dohadovat do ZP o niecom, co robit nemusim.

Co som si stihol overit, nikomu z kolegov takyto pozdrav o uradu neprisiel, iba mne.
0 0
marioff marioff

marioff je offline (nepripojený) marioff

Este par skutocnosti:

Od 1.2009 do 4.2009 vyplata ~ 400E v cistom
5.2009 vyplata s odstupnym ~ 1889E v cistom
6.2009 - 12.2009 - urad prace

v roku 2009 som nebol SZCO ani som nemal ziadny iny prijem.
Naposledy upravil marioff : 07.03.11 at 09:59
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
A nebol si aspoň jeden deň samoplatca?
datumy od 1.1.2009 do 31.12.2009 musia byt vykryté, ten máj si bol zamestnaný, samoplatca???
Naposledy upravil m.hladka : 07.03.11 at 11:19 Dôvod: preklep
0 0
marioff marioff

marioff je offline (nepripojený) marioff

nie, bol som iba zamestnanec v jednej firme, tak ako som popisal vyssie. Nemal som ziadny iny prijem, ani som nebol SZCO (ani den).

Nerozumiem tie dni ako vykraté?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marioff Pozri príspevok
Este par skutocnosti:

Od 1.2009 do 4.2009 vyplata ~ 400E v cistom
5.2009 vyplata s odstupnym ~ 1889E v cistom
6.2009 - 12.2009 - urad prace

v roku 2009 som nebol SZCO ani som nemal ziadny iny prijem.
odstupné - ak bolo vyplatené za trvania prac.pomeru (spolu s poslednou mzdou), nepodlieha odvodom do zdr. poisťovne.
1 0
marioff marioff

marioff je offline (nepripojený) marioff

na paske mam odstupne uvedene ako "mesacne odmeny", to nevadi? Vypoved je formou dohody, kde mi zamestnavatel neuviedol ziadne odstupne. Ale stale ta suma neprekrocila tych uvedenych 2169.09E.

Co mam teda urobit? Ak poziadam o dodatocne RZZP, tak zase urcite zaplatim bezdovodne pokutu uradu, ak to spravne chapem.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Práve v tom je pes zakopaný, že dostal tie odmeny a nie odstupné. To znamená, že jeho hrubá mzda bola vyššia ako 2006,17 €, zamestnávateľ odviedol zo stropu, ale jemu vznikla povinnosť podať RZZP za 2009.
Takže vypýtať doklad od zamestnávateľa : Doklad o výške príjmu a o preddavkoch za rok 2009 a podať RZZP.
1 0
marioff marioff

marioff je offline (nepripojený) marioff

Aha, cize zasa ma obabral zamestnavatel, ked jasne tvrdil ze ked podpiseme vypoved (teda tu dohodu, ktoru sme predtym ani nevideli) da nam 4 mesacne odstupne a zrazu teraz to uz neni odstupne . Co s toho mal zamestnavatel ked to takto spravil nerozumiem. Ani nebol schopny nijak upozornit, ani slovkom ze si musime urobit RZZP. Urcite to zase urobil aby na niecom usetril, alebo aby nemusel nieco riesit z hromadnym prepustanim. A ja si to odskacem formou pokuty , rovnakej ako clovek ktory to urobi umyselne..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marioff Pozri príspevok
na paske mam odstupne uvedene ako "mesacne odmeny", to nevadi? Vypoved je formou dohody, kde mi zamestnavatel neuviedol ziadne odstupne. Ale stale ta suma neprekrocila tych uvedenych 2169.09E.

Co mam teda urobit? Ak poziadam o dodatocne RZZP, tak zase urcite zaplatim bezdovodne pokutu uradu, ak to spravne chapem.
berie sa do úvahy hrubá mzda - nie čistá. A tá zrejme prekročila mesačný max. VZ. Preto ťa vyzvali na podanie RZZP (informáciu majú z mesačného výkazu zamestnávatela).
0 0
marioff marioff

marioff je offline (nepripojený) marioff

keby ma len vyzvali, to by bolo v poriadku. ale rovno bez upozornenia zacali uz spravne konanie, to je natom smutne. v podstate som bral do uvahy cistu mzdu (prijem - to co som dostal), cize ciastocne moja chyba (mohli ma vsak aspon upozornit). teraz predpokladam ze vsetkych co nas prepustili a nenasli si pracu (kvoli krize) budu pokutovat. Co som sa pital tak nikto RZZP nedal, lebo si tiez mysleli ze nemusia. Ak sa este mozem opitat, preco je pre zamestnavatela vyhodnejsie zaplatit odstupne ako "mesacne odmeny" a nie poriadne ako odstupne?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marioff Pozri príspevok
keby ma len vyzvali, to by bolo v poriadku. ale rovno bez upozornenia zacali uz spravne konanie, to je natom smutne. v podstate som bral do uvahy cistu mzdu (prijem - to co som dostal), cize ciastocne moja chyba (mohli ma vsak aspon upozornit). teraz predpokladam ze vsetkych co nas prepustili a nenasli si pracu (kvoli krize) budu pokutovat. Co som sa pital tak nikto RZZP nedal, lebo si tiez mysleli ze nemusia. Ak sa este mozem opitat, preco je pre zamestnavatela vyhodnejsie zaplatit odstupne ako "mesacne odmeny" a nie poriadne ako odstupne?
nie je to výhodnejšie, lebo tiež platil z odstupného odvody - len zrejme kvoli tomu hromadnému prepúšťanie, aby nemusel vybavovať po úradoch - takto ste si asi dali výpoveď sami a končili dohodou.

Podaj čím skôr to RZZP a uhraď nedoplatok, možno správne konanie zastavia. Ak by prišla pokuta, môžeš podať odvolanie - z dôvodov ktoré si uviedol.
1 0
marioff marioff

marioff je offline (nepripojený) marioff

viem ze to je blbsia otazka, ale len aby som mal predstavu, kolko moze byt, aspon priblizne, v mojom pripade ten nedoplatok. Resp. ako sa to da vypocitat? Resp. by ho nemal ten zamestnavatel po spravnosti uhradit?

Skusim teda tomu uradu vysvetlit v liste, ze som konal v dobrej viere, ze to nebola schvalnost.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marioff Pozri príspevok
viem ze to je blbsia otazka, ale len aby som mal predstavu, kolko moze byt, aspon priblizne, v mojom pripade ten nedoplatok. Resp. ako sa to da vypocitat? Resp. by ho nemal ten zamestnavatel po spravnosti uhradit?

Skusim teda tomu uradu vysvetlit v liste, ze som konal v dobrej viere, ze to nebola schvalnost.
v ktorej poisťovni si poistený ?

Ak si vo VšZP, RZZP ti bezplatne urobia tam. Nedoplatok bude mať aj zamestnávatel - za teba ako zamestnanca ho učite platiť nebude, ten si musíš uhradiť sám.

Vypýtaj si od zamestnávatela potvrdenie o príjme pre účely RZZP za rok 2009. Len na základe neho sa dá urobiť RZZP.
1 0
marioff marioff

marioff je offline (nepripojený) marioff

som v Dovere, dnes budem mat to potvrdenie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marioff Pozri príspevok
som v Dovere, dnes budem mat to potvrdenie.
neviem ako fundované sú pracovníčky na Vašej pobočke, u nás by som nevybavila nič. Za rok 2010 sa dá RZZP robiť elektronicky na stránke ZP Dôvera, rok 2009 už zrejme nie. Môžeš skúsiť vyplniť A-čko na stránke www.kros.sk. Sú tam bezplatné editovatelné tlačivá.
1 0
marioff marioff

marioff je offline (nepripojený) marioff

je tam iba B a S a na googli sa mi tiez nedari najst ziadne tlacivo, nasiel som len vzory
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marioff Pozri príspevok
je tam iba B a S a na googli sa mi tiez nedari najst ziadne tlacivo, nasiel som len vzory
A-čko môžeš urobiť na www.rzzp.sk
1 0
marioff marioff

marioff je offline (nepripojený) marioff

Takze som ta bol, zajtra si to mam prist po potvrdenie a zaroven zaplatit nedoplatok (sam som zvedavy kolko to bude), a ze vraj vacsinou konanie zastavuju. No uvidim...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marioff Pozri príspevok
Takze som ta bol, zajtra si to mam prist po potvrdenie a zaroven zaplatit nedoplatok (sam som zvedavy kolko to bude), a ze vraj vacsinou konanie zastavuju. No uvidim...
kolko si mal hrubú mzdu v mesiaci keď si dostal odmenu ?

nedoplatok bude 4% z rozdielu medzi tvojou hrubou mzdou v mesiaci keď si dostal odmenu a max. VZ roku 2009 (2006,17€)
Naposledy upravil veronikasad : 07.03.11 at 15:18
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať