Zavrieť

Porady

Zmena dokladov po svadbe

Ake doklady doklady po svadbe je potrebne este vybavit? Mam uz podanu ziadost o obciansky preukaz, vodicsky preukaz, pas. Do kolkych dni je potrebne ohlasit to zdravotnej poistovni? Som zivnostnicka, je potrebne zajst aj na socialnu poistovnu ohlasit zmenu, ak ano do kolkych dni? Mozem to urobit aj doporucenym listom? Vdaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Do ZP a SP sa zmena priezviska nahlasuje do 8 dní po zmene.
    Ešte je potrebné nahlásiť zmenu priezviska na DÚ (toto asi robí už živnostenský úrad na požiadanie) do 15 dní, v banke na živnostenskom (tam je lehota tuším tiež 15 dní) a potom u svojich lekárov...

    Ak si menila aj adresu bydliska - tak trvalý pobyt

    A ešte, ak máš nejaké poistky, tak zmeny treba nahlásiť aj v poisťovniach, na bytovom (neviem, či bývaš v rodinnom dome alebo byte) a proste všade tam, odkiaľ Ti chodia faktúry (telefón, elektrárne...)
    Naposledy upravil Nella_2 : 23.09.11 at 09:45

    skplan je offline (nepripojený) skplan

    skplan
    Socialnu poistovnu mozem vybavit aj doporucenym listom s prilozenou fotokopiou sobasneho listu, nakolko uz nie som v mieste trvaleho bydliska.? Lehota mi konci v nedelu.

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Ja by som tam pre istotu zavolala, že čo všetko máš poslať - myslím, že sa to dá poštou (možno aj elektronickou).

    Zmena dokladov po svadbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.