Zavrieť

Porady

Zahraniční zamestnanci a zamestnávatelia

Dobrý deň, možno že takáto téma na porade existuje, ale možno čast témy na jednom mieste a časť inde...samozrejme som aj hladala cez vyhladávač, ale vela som toho nenašla,možno som zadala nespravne klučove slova, neviem. Rada by som sa spytala, dostala som ponuku spracovávat mzdy externe v spoločnosti, ktorá sa zaoberá vlastne pomocou zahraničným podnikatelom, ktorí chcú zalozit spoločnost na Slovensku. Teda ak takito podnikatelia, resp. spoločnosti budu mat zamestnancov, tak takisto zahraničnych, teda bud s trvalym pobytom v zahraniči, alebo si vybavia občiansky preukaz tu na Slovensku a budu mat trvaly pobyt na Slovensku. Rada by som sa informovala, čo vlastne tato praca obnaša. Ja ako mzdová učtovnička /ale tiež sa mozem mylit, pretože som s tym prisla do styku naposledy pred dvoma rokmi/by som zahraničnych zamestnancov mala normalne prihlasit aj do socialnej, aj zdravotnej poistovne. V jednej z nich sa danou poistovnou vygeneruje niečo podobne rodnemu čislu, čo sa potom pouziva pri styku s danou poistovnou, ale neviem, či so socialnou, alebo so zdravotnou. /vlastne vidno, že aj v tomto mam nedostatky, teda by som to rada uviedla na spravnu mieru/. Ale myslim, že prijatie zahraničneho zamestnanca obnaša ešte aj vyplnenie Informačnej karty /tak som bola narychlo informovana byvalou kolegynou/, mimo unie sa VRAJ takato karta nevypisuje...neviem či je to tak...a určite samotne prihlasenie spoločnosti tiez predpoklada vyplnenie a vybavenie nejakych formularov..rada by som o tom vedela čo najviac vlastne od začiatku, akonahle sa spoločnost chce etablovat aj na Slovensku, čo všetko musi mat a čo musi vybavit za seba a za svojich bud slovenskych alebo zahraničnych zamestnancov. Dakujem velmi pekne ak mi odpiše čo najviac ludi, pripadne ak pošlete nejaky link, kde by som sa tieto veci dočitala...napriklad aj o vypisovani vyhlaseni, danovych bonusoch, o registracii samotnej spoločnosti a podobne. Myslim že samotne spracovanie miezd sa potom už dost podoba spracovaniu miezd pre slovenskych zamestnancov. Dakujem velmi pekne za každu odpoved a prajem krasny večer.

Andy
Naposledy upravil BEBANT : 30.08.08 at 11:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BEBANT je offline (nepripojený) BEBANT

    BEBANT
    Dakujem moc za tip...pojdem si to pozriet...ale ak by dakto chcel k teme niečo napisat, rada si to prečitam :-)
    Velmi dakujem endrju :-)

    Zahraniční zamestnanci a zamestnávatelia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.