Zavrieť

Porady

Privyrobenie si popri VS

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať.

V septembri začínam študovať na VŠ a chcel by som si trošku privyrobiť popri brigáde, resp. neskôr popri škole. V pláne mám e-shop s tovarom zo zahraničia. Moja otázka znie: je potrebné si založiť živnosť za každú cenu alebo môžem predávať veci/tovar ako FO, resp. súkromná osoba? Je ohraničený nejaký cenový limit, do ktorého môžem vystupovať ako FO nepodnikateľ a po prekročení ktorého musím už byť živnostník, t. j. platiť odvody atď.

Ostávam s pozdravom a ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    DodoSTI Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcel by som sa opýtať.

    V septembri začínam študovať na VŠ a chcel by som si trošku privyrobiť popri brigáde, resp. neskôr popri škole. V pláne mám e-shop s tovarom zo zahraničia. Moja otázka znie: je potrebné si založiť živnosť za každú cenu alebo môžem predávať veci/tovar ako FO, resp. súkromná osoba? Je ohraničený nejaký cenový limit, do ktorého môžem vystupovať ako FO nepodnikateľ a po prekročení ktorého musím už byť živnostník, t. j. platiť odvody atď.

    Ostávam s pozdravom a ďakujem za odpoveď
    Ak by si predával tovar cez e-shop bez živnostenského oprávnenia, hrozila by ti sankcia len zo strany ŽÚ do 1659 eur. Živnosť musíš mať.

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    SOIka by si zgustla keby si nemal zivnost a predavas veci cez e-shop.
    en rozne ak zarobis nad cca. 4000 € (je to suma nezdanitelenj casti zakladu dane). Cely zisk nad 4000 € zdanis. Socialku by si platil keby si mal prijem vyssi ako 3000 €.

    Sumy su len orientacne, nepamatam si to a ani sa nehodla kedze sa to meni velmi casto (min. raz rocne).

    Ale kazdopadne prevadzkuj e-shop na zivnost.
    Naposledy upravil Chobot : 28.06.10 at 06:33

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nehovoriac o vedomé krátenie daní a podobných záležitostí. Mám na mysli prípadné odvodové povinnosti, redgistrácia za platiteľa DPH.....

    Privyrobenie si popri VS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.