Zavrieť

Porady

minimalna mzda a nemocenske davky

Na pracovnej zmluve mam minimalnu mzdu. Momentalne som dlhodobo PN, teda mi budu vyplacane nemocenske davky. Ma povinnosti zamestnavatel mi nieco doplatit do minimalnej mzdy, ci nie? Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    tikka Pozri príspevok
    Na pracovnej zmluve mam minimalnu mzdu. Momentalne som dlhodobo PN, teda mi budu vyplacane nemocenske davky. Ma povinnosti zamestnavatel mi nieco doplatit do minimalnej mzdy, ci nie? Dakujem za odpoved.
    Nie určite nemá povinnosť Ti niečo doplácať.

    scava je offline (nepripojený) scava

    scava
    mám podobný problém, som po operácii a pn do konca mesiaca , ani nechci vedieť koľko príde z poisťovne penazí, zamestnávateľovi som tiež povedal o doplatku,lebo plat mám vyžší ale odvody platí zo 317eur,čiže základu a z úsmevom na tvári odpovedal,že viac za mňa platit nebude,a tento štát mu to bohužial umožnuje, ale pracovať musíme

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    To je nevýhoda čiernych miezd, ľudia prídu na to, že je to zlé až ked sa ich to týka a ostanú doma na PN alebo na podpore

    minimalna mzda a nemocenske davky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.