Zavrieť

Porady

darovacia zmluva-spoločenstvo vlastníkov

Dobrý deň, keby ste mi niekto vedeli poradiť na túto tému. V minulosti sme zakúpili pozemok a po čase sme zistili, že cesta nie je obecná ale patrí firme, ktorá predávala pozemky. Kontaeľ firmy nám povedal, že nám cestu darujú. Vie mi niekto poradiť, či môžeme dať do darovacej zmluvy 12 obdarovaných a podať návrh na vklad, ale či je k tomu potrebné niečo špecifické. Nikto z vlastníkov nie je schopný založiť ani spoločenstvo vlastníkov. Pokiaľ bude cesta nevysporiadaná tak mi banka nechce dať úver, vôbec neviem ako ďalej. Prosím keby mal niekto z poraďákov znalosti vopred veľké ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zuja27 Pozri príspevok
    Dobrý deň, keby ste mi niekto vedeli poradiť na túto tému. V minulosti sme zakúpili pozemok a po čase sme zistili, že cesta nie je obecná ale patrí firme, ktorá predávala pozemky. Kontaeľ firmy nám povedal, že nám cestu darujú. Vie mi niekto poradiť, či môžeme dať do darovacej zmluvy 12 obdarovaných a podať návrh na vklad, ale či je k tomu potrebné niečo špecifické. Nikto z vlastníkov nie je schopný založiť ani spoločenstvo vlastníkov. Pokiaľ bude cesta nevysporiadaná tak mi banka nechce dať úver, vôbec neviem ako ďalej. Prosím keby mal niekto z poraďákov znalosti vopred veľké ďakujem za rady.
    Chápem dobre, že ste majitelia pozemkov, na ktorých budete stavať rodinné domy? Tak potom neviem, prečo spomínaš spoločenstvo. Nikto ani nemá dôvod zakladať nejaké spoločenstvo. Ak cesta nie je obecná, môžete ju nadobudnúť do vlastníctva aj všetci, ktorí ju užívate - budete spoluvlastníci cesty, každý podielom 1/12. Môže sa to urobiť tou darovacou zmluvou, kde bude uvedený jeden darca a 12 obdarovaných.

    zuja27 je offline (nepripojený) zuja27

    zuja27
    ďakujem za odpoveď, domy tam už nejake stoja, o spoločenstve hovoril konateľ s.r.o. ktorý nám predával pozemky, ale teraz je mi už jasné že to ide tou darovacou zmluvou vďaka ZuJa

    zuja27 je offline (nepripojený) zuja27

    zuja27
    Poraďák Chobot, prosím prosím ešte helfnúť potrebujem ešte vedieť: ulica ma 12 pozemkov v návrhu by teda malo ísť o 1/12 z plochy, a ako to urobiť v tom prípade, keď jeden pozemok vlastnia dvaja vlastníci (za socíku sme tomu hovorili druh a družka) má to tam byť doplnené že 1/13? A ešte potom manželia (bezpodielové vlastníctvo)? Tam sa to rieši ako? Mám v tom hokej, ale už 4 roky to nikto nerieši tak sa chcem do toho pustiť ja. Srdečná vďaka ZuJa

    darovacia zmluva-spoločenstvo vlastníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.