Zavrieť

Porady

navysenie zakladneho imania

Dobry den,
prosim vas, aky je postup ked chcem navysit zakladne imanie pre s.r.o.?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    jozo43 Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim vas, aky je postup ked chcem navysit zakladne imanie pre s.r.o.?

    dakujem
    Valné zhromaždenie môže rozhodnúť, že základné imanie spoločnosti sa zvýši o nerozdelený zisk alebo o fondy vytvorené zo zisku, ktorých použitie nie je zákonom ustanovené, alebo o iné vlastné zdroje spoločnosti vykázané v individuálnej účtovnej závierke vo vlastnom imaní spoločnosti. V takomto prípade uznesenie valného zhromaždenia o zvýšení základného imania musí obsahovať:
    a) sumu, o ktorú sa zvyšuje základné imanie,
    b) označenie vlastného zdroja spoločnosti, ktorý sa použije na zvýšenie základného imania,
    c) určenie o koľko sa zvýši hodnota podielov spoločníkov.
    Na takomto zvýšení základného imania sa podieľajú doterajší spoločníci podľa podielu vkladov na základnom imaní.

    jozo43 je offline (nepripojený) jozo43

    jozo43
    A aky je dalsi postup, napr. obhcodny register a pod. pripadne kam vsade je potrebne toto navysenie oznamit?
    Zvýšenie základného imania novými peňažnými vkladmi je prípustné,keď doterajšie vklady sú už splatené. doterajší spoločníci majú prednostné právo prevziať záväzok na nový vklad. Záväzok na nový vklad sa preberá písomným vyhlásením, v ktorom záujemca, ktorý nie je spoločníkom musá vyhlásiť že pristupuje k spol. zmluve. Podpisy musia byť úradne overený.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    nepovedal si akym sposobom chces zakladne zvysenie zvysit...hore boli uvedene oba sposoby: bud z vlastnych zdrojov, no na tomto zvyseni sa vsak nesmu zucastnit tretie osoby a nesmu sa menit pomery doterajsich spolocnikov alebo druhy sposob: novymi penaznymi alebo nepenaznymi vkladmi.
    Na navrh do OR pouzijes zmenovy formular a prilozis listiny podla sposobu zvysenia zakl. imania

    dada41 je offline (nepripojený) dada41

    žena, SZČO dada41
    Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, či je limitovaná min.výške pri navyšovaní ZI a či je možné navýšiť ZI len ako celé EUR alebo tam môžu byť aj centy?
    ide nám o to, aby celkový výška ZI po premene a po navýšení nevykazovala centy.
    Ďakujem.

    eseročka je offline (nepripojený) eseročka

    eseročka
    dada41 Pozri príspevok
    je možné navýšiť ZI len ako celé EUR alebo tam môžu byť aj centy?
    áno, je možné zvýšiť základné imanie aj o centy, nielen o celé eurá

    dada41 je offline (nepripojený) dada41

    žena, SZČO dada41
    eseročka Pozri príspevok
    áno, je možné zvýšiť základné imanie aj o centy, nielen o celé eurá
    pekne ďakujem, pekný deň

    zacharm je offline (nepripojený) zacharm

    zacharm
    Ahojte chcem zvysiť ZI peňažným vkladom do poklane, sme dvaja spoločníci, možete niekto prilepit vzory dokumentov ktoré sú potrebné k navýšenieu ZI napr: Vyhlasenia o prevzati záväzku, Vyhlasenie konateľa o rozsahu splatenia vkladov ZI, Vyhlásenie správcu vkladu ... a ak treba ešte niečo ine
    zmenový formulár mám,
    Ďakujem
    Ako ste dopadli pri zmene ZI prešlo Vám to na prvý krát ?

    zacharm je offline (nepripojený) zacharm

    zacharm
    ako si dopadol?
    chcem zvysiť ZI peňažným vkladom do poklane sme dvaja spoločníci, možete niekto prilepit vzory dokumentov ktoré sú potrebné k navýšenieu ZI napr: Vyhlasenia o prevzati záväzku, Vyhlasenie konateľa o rozsahu splatenia vkladov ZI, Vyhlásenie správcu vkladu ... a ak treba ešte niečo ine zmenový formulár mám,
    Ďakujem
    Ako ste dopadli pri zmene ZI prešlo Vám to na prvý krát ?

    bubusko je offline (nepripojený) bubusko

    bubusko
    ahojte.
    aj ja mam k tomuto takuto lahodku. v minulych ozd. obdobiach spolocnici urobili osobne vklady-pozicky do spolocnosti. momentalne nie je mozne vklady vratit, prteto sa spolocnici dohodli presunut vklady na ZI a o celu ciastku poziciek ZI navysit. ako by som to mala ucotvne urobit? viete mi pomoct? moze byt pouzit ID a 365 /353.dakujem vsetkym

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Čiže spoločníci sa dohodli o navýšení ZI navýšením svojich vkladov, ktoré dávali do spoločnost a o ktorých si účtovala ako o záväzkoch voči im.
    Takže musíš urobiť zápisnicu zo zasadnutia valného zhromaždenia, kde uvedieš, že spoločníci sa rozhodli navýšiť ZI prevodom finančných prostriedkov na účet ostatné kapitálové fondy.
    Účtovať o navýšení ZI budeš 365/413.
    Takto sa Ti zvýši vlastné imanie spoločnosti.

    Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

    žena Zuzanak1
    Ahojte,
    počul už niekdo niečo také, žeby spoločnosť zvyšovala ZI aby znížila zisk v aktuálnom roku pri DP ?

    zuzuc je offline (nepripojený) zuzuc

    mama 3 krásnych detí zuzuc
    Ahojte,
    tiez by som potrebovala poradit, ako zauctovat vklad DHM do ZI? Ide o stavbu, mam to na 021 a chcem zvysit ZI o tuto hodnotu.

    Dakujem, prosim o odpoved.

    Zuzana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.