Zavrieť

Porady

Dimenzovanie kurenia

Dobry den.
Ideme stavat dom a rozhodli sme sa pre RD Aktual 34 od firmy eurolineslovakia. Stavebny material Ytong Lambda 375 a okna asi Slovaktual 5-6 komorove. Ide mi o to, ci mi bude stacit podlahove kurenie pre cely dom napojene na : plyn+solar(2 kolektory a 300 l , nejaky set junkers-bosch , veissman, este neviem, to budem riesit neskor)+krbova vlozka.
Krb beriem skor tak, ze ked uz si robim atmosferu, tak to teplo vyuzijem (jar, zima, jesen) V lete TUV bude zo solarka.

Pocul som vsak, ze podlahove kurenie nestaci pri -15( mame to asi tak uhrnom 1-2 tyzdne do roka) a budem potrebovat aj radiator. Nevim na akom zaklade stoji toto tvrdenie.

Staviam v KE.
Naposledy upravil krvak : 11.03.09 at 21:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    krvak je offline (nepripojený) krvak

    krvak
    ok, ja len nech tam nemrzneme :-)
    Snad to ten krb dohreje, ked "zevraj" podlahovka nebude stihat

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    A preco by podlahovka nemala stihat ?

    Okrem dost vykonneho kotla ( ak bude v streche aspon 25 cm izolacie tak bohate staci nejaky 12 KW plyn. kotol)
    sa vykon podlahovky nastavuje hlavne dlzkou hada - to jest rozostupmy medzi jednotlivymi sluckamy ...

    Dobre naprojektovana podlahovka nemoze mat problem ani pri -25.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.