Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Pozdravujem,

naša neziskovka bola založená 19.12.2008, v roku 2008 nemala okrem peňažného vkladu zakladateľov iný príjem ani výdaj. Svoju činnosť začala až v roku 2009, 5.1.2009 sme získali živnosť a následne sme sa zaregistrovali k dani z príjmov.
Musíme podávať priznanie za rok 2008 ??

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Podľa môjho nazoru nemusite za rok 2008 podavat DP pretoze az 5.1.2009 ste dostali zivnost na zaklade ktorej môzte podnikat a vykonavat podnikatelsku cinnost

    palinow je offline (nepripojený) palinow

    palinow
    Presne taký názor mám aj ja, ale včera mi prišla výzva z DÚ na podanie priznania... tak chcem vedieť, či som blbý ja alebo oni :-)

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    § 41 /zákon o dani z prijmov zdroj: porada.sk
    Daňové priznanie a zdaňovacie obdobie
    Na začiatok

    (1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane.

    palinow je offline (nepripojený) palinow

    palinow
    Mno keď zákon zoberiem doslovne, tak neziskovka bola založená na podnikanie (je to uvedené v štatúte), ale oprávnenie na podnikanie získala až v roku 2009. Takže teraz neviem...

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    palinow Pozri príspevok
    Mno keď zákon zoberiem doslovne, tak neziskovka bola založená na podnikanie (je to uvedené v štatúte), ale oprávnenie na podnikanie získala až v roku 2009. Takže teraz neviem...
    Tak chod na danovy urad za spravkynov a priamo jej to vysvetli

    palinow je offline (nepripojený) palinow

    palinow
    Jedná sa priamo o neziskovú organizáciu poskytujúcu všeobecne prospešné služby (213/1997 Z.z.)

    Wanda9 je offline (nepripojený) Wanda9

    Mám sa dobre Wanda9
    Naša no vznikla tiež ku koncu roka a my sme vyriešili otázku podania nepodania DP tak, že sme na DÚ poslali v termíne na odovzdanie DP vyhlásenie, že sme mali len príjmy oslobodené alebo nepodliehajúce DzP. Robíme to tak každý rok a zatiaľ DÚ nemal žiadne výhrady .


    palinow Pozri príspevok
    Pozdravujem,

    naša neziskovka bola založená 19.12.2008, v roku 2008 nemala okrem peňažného vkladu zakladateľov iný príjem ani výdaj. Svoju činnosť začala až v roku 2009, 5.1.2009 sme získali živnosť a následne sme sa zaregistrovali k dani z príjmov.
    Musíme podávať priznanie za rok 2008 ??

    Ďakujem

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Ak vás vyzval správca dane podať DP, tak ste povinní to urobiť, aj keď bude daňová povinnosť nulová.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.