Zavrieť

Porady

Príspevok na opatrovanie

Prosím vás o pomoc v takejto veci.:
Priateľ je na starobnom dôchodku, má 68 rokov, dostáva dôchodok 8100 Sk, žije spolu so svojou dcérou ťažko telesne postihnutou v spoločnej domácnosti. V r. 2006 bola jeho dcéra na komisii a je na 90% postihnutá, nerozpráva, len ukazuje, ťažko sa pohybuje, sama sa o seba nevie postarať. Jeho dcéra má 45 rokov, dostáva invalidný dôchodok vo výške 6800 Sk. Má jej otec nárok na nejaké opatrovateľské na svoju dcéru ? Ak ano, čo je všetko k tomu treba ? Doteraz nič na ňu nepoberal.
Ďakujem za pomoc
Igor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    treba ísť na príslušný odbor sociálnych vecí a tam by mu mali povedať na čo má nárok

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ahojte, potrebovala by som poradiť. Moji starí rodičia sa starajú cez zimu o babkine dve sestry. Chceli by si vybavit peniažky za opatrovanie. Môžte mi poradiť kde sa to vybavuje? V soc.poistovni alebo na urade prace? A najdem to niekde aj na internete alebo musim tam ist osobne sa pytat? Na linku ktory je uvedený vyššie som nič k opatrovaniu nenašla.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Vybavuje sa to na ÚPSVaR. Je tam lepšie zajsť osobne, lebo je potrebné výplniť viac tlačív a niektoré formuláre Ti dajú na ÚPSVaR.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    A da sa vybavit opatrovateľske len na trvaly pobyt, alebo stači ak tym babkinym sestram by sme tu nahlasili prechodny pobyt. Pretoze st.rodicia si ich beru len na zimu.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    To Ti neviem povedať, ale ak im predložíš všetky doklady, ktoré požadujú. Pozvu si osobou na ktorú sa bude opatrovateľské poberať a musí tam vylniť znovu jeden dotazník, potom to všetko ide na posúdenie a potom dostanete upovedomenie o tom, či Vám opatrovateľské priznávajú alebo nie.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Príspevok je možné dostať pri starostlivosti o zdravotne postihnutých - Na UPSVaR posudzuje najskôr komisia (lekár) mieru zdravotného postihnutia (musí byť nad 50%) - potom sa doporučí nejaká kompenzácia.... príspevok na opatrovanie, prepravná služba, príspevok na dietne stravovanie (sú rôzne) ..... podľa konkrétneho postihnutia.

    Príspevok na opatrovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.