Zavrieť

Porady

Účtovanie bezpečnostnej služby

Dobrý deň, prosím Vás v akom účtovníctve mám účtovať SBSku, ktorá nemá žiadne imanie, má 30 zamestnancov. Môžem ju účtovať v jednoduchom účtovníctve?

Ďakujem Vám pekne za odpoveď, neviem si s tým rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kajanakaja Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás v akom účtovníctve mám účtovať SBSku, ktorá nemá žiadne imanie, má 30 zamestnancov. Môžem ju účtovať v jednoduchom účtovníctve?

    Ďakujem Vám pekne za odpoveď, neviem si s tým rady.
    Čo znamená "nemá žiadne imanie"?

    Buď je to fyzická osoba - samostatne zárobkovo činná - jednoduché účto, alebo s.r.o., prípadne a.s a iné právne formy, kde je povinné viesť podvojné účtovníctvo.

    kajanakaja je offline (nepripojený) kajanakaja

    kajanakaja
    Ďakujem pekne za odpoveď Smith.
    Keď SBS pracuje na základe licencie, tak neviem či ju mám brať ako fyzickú osobu, lebo v názve nemá s.r.o. ani nič iné. Myslíte, že je pre mňa smerodatné ich DIČ? Fakt neviem......

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kajanakaja Pozri príspevok
    Ďakujem pekne za odpoveď Smith.
    Keď SBS pracuje na základe licencie, tak neviem či ju mám brať ako fyzickú osobu, lebo v názve nemá s.r.o. ani nič iné. Myslíte, že je pre mňa smerodatné ich DIČ? Fakt neviem......
    No keby to bola s.r.o., tak ich nájdeš napr. na www.orsr.sk.

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Asi to prispievateľka myslí tak, že ak bude ich DIČ začínať číslom
    1 - ide o FO ak číslom
    2 - ide o PO

    kajanakaja je offline (nepripojený) kajanakaja

    kajanakaja
    Áno, takto presne som to myslela. Táto SBS začína jej DIČ na 1.Tak myslíš Smith, že keď začína na 1 je FO a ja ho môžem účtovať v jednoduchom účtovníctve?

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    kajanakaja Pozri príspevok
    Áno, takto presne som to myslela. Táto SBS začína jej DIČ na 1.Tak myslíš Smith, že keď začína na 1 je FO a ja ho môžem účtovať v jednoduchom účtovníctve?
    Aj SZČO, ktorá podniká na základe licencie môže byť fyzická osoba. Môžeš viesť jednoduché účtovníctvo, ale ak sa SZČO dobrovoľne rozhodne, tak aj podvojné účtovníctvo. Daňové priznanie budeš podávať v oboch prípadoch ako pre FO.

    Účtovanie bezpečnostnej služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.