Zavrieť

Porady

9 zamestnancov a elektronický výkaz

Mám v tomto mesiaci 9 zamestnancov -6 riadnych na zákl.zmluvy a 3 dohodárov.Musím posielať do Soc.poistovne výkaz elektronicky?Nedá sa to nejako na zákl.žiadosti poslať iba papierovo?Mám to iba v tomto mesiaci, na budúci mesiac mám už 8 zamestnancov.Dá sa spraviť nejaká výnimka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zuzana Pozri príspevok
    Mám v tomto mesiaci 9 zamestnancov -6 riadnych na zákl.zmluvy a 3 dohodárov.Musím posielať do Soc.poistovne výkaz elektronicky?Nedá sa to nejako na zákl.žiadosti poslať iba papierovo?Mám to iba v tomto mesiaci, na budúci mesiac mám už 8 zamestnancov.Dá sa spraviť nejaká výnimka?
    Si povinná zaregistrovať firmu na používanie EZU.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    A skúsiť požiadať o udelenie výnimky? Informovala by som sa na príslušnej pobočke SP.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ZuzanaP Pozri príspevok
    A skúsiť požiadať o udelenie výnimky? Informovala by som sa na príslušnej pobočke SP.
    Skúsiť môžeš, ale výsledok je nejasný. Minulý rok som mal presne tento prípad. Zmrzlinár má 5 stálych zamestnancov, cez leto spolu s brigádnikmi 19. Žiadali sme výnimku, nedostali sme.

    Ružena je offline (nepripojený) Ružena

    Ružena
    Práve som dostala info zo Soc.p. ohľadom EZU, kde okrem iného píšu, že ak zamestnávateľ zníži počet zamestnancov pod 9, zaniká mu povinnosť posielať RLFO elektronicky. Preto, ak ide o jednorazový počet nad 9, tak by som žiadala výnimku, ktorá však musí byť podpísaná štatutárom - tak to píšu v info. Ale predpokladám, že aj vaša fy dostane túto podrobnú písomnú infoohľadom EZU od SP, pretože ja som to dostala už pre dve fy, ktorým robím mzdy.

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    U nás pokiaľ len v jednom mesiaci prekročíme 9 zamestnancov dole na výkaz napíšeme dočasný stav a SP nám to akceptuje, takže som nemusela vybavovať EZU.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    jess Pozri príspevok
    Ak pošlem výkaz elektronicky, musím aj papierový odoslať ?

    Na mojom konci sa už od 1.1.07 nemusí (KE).

    9 zamestnancov a elektronický výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.