Zavrieť

Porady

prerušenie živnosti

Milí priateia, celý rok 2006 mám prerušenú živnosť a chcem ju obnoviť až v lete 2007. Musím podať daňové priznanie? Nemal som príjmy, len výdaje / platby do SP/. Mám si dať na niečo pozor? Ďakujem a pekný večer. František
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    dôchodcafero Pozri príspevok
    Milí priateia, celý rok 2006 mám prerušenú živnosť a chcem ju obnoviť až v lete 2007. Musím podať daňové priznanie? Nemal som príjmy, len výdaje / platby do SP/. Mám si dať na niečo pozor? Ďakujem a pekný večer. František
    Ak bola celý rok 2006 prerušená živnosť a nemal si iné príjmi presahujúce hodnotu 45.408,-- Sk, nemusíš podávať DP.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=dôchodcafero;423526] .... Nemal som príjmy, len výdaje / platby do SP/. ..... Pri uplatnení výdajov by vznikla strata a tým aj povinnosť priznanie za rok 2006 podať.

    metoda je offline (nepripojený) metoda

    metoda
    prosim o odpoved na nasledujuci doplnok:
    - ak mala SZCO prerusenu zivnost uz v r.2005 a v roku 2006 nemala ziadne ine prijmy okrem dochodku (jedna sa o starobneho dochodcu) musi podavat priznanie ? ak ano, ake ? dakujem

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    metoda Pozri príspevok
    prosim o odpoved na nasledujuci doplnok:
    - ak mala SZCO prerusenu zivnost uz v r.2005 a v roku 2006 nemala ziadne ine prijmy okrem dochodku (jedna sa o starobneho dochodcu) musi podavat priznanie ? ak ano, ake ? dakujem
    Nemusí, viď príspevok č.2. Je to v podstate to isté.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    dôchodcafero Pozri príspevok
    Milí priateia, celý rok 2006 mám prerušenú živnosť a chcem ju obnoviť až v lete 2007. Musím podať daňové priznanie? Nemal som príjmy, len výdaje / platby do SP/. Mám si dať na niečo pozor? Ďakujem a pekný večer. František
    Dôležité sú tu dátumy. K akému dňu bola živnosť prerušená? K 1.1.2006? A za rok 2005 ste podávali daňové priznanie? A boli ste účtovnou jednotkou?

    Ak na všetky otázky odpoviete áno ... zostavujete mimoriadnu účtovnú závierku ku dňu prerušenia živnosti a podávate DP s vysporiadaním základu dane podľa § 17 ods. 8 a 9 ZoDP. Tým pádom výdavky hradené počas zdaňovacieho obdobia nie sú výdavkami účtovnej jednotky. Ak ste mali prerušenú živnosť, tieto skutočnosti sa oznamujú v predpísaných lehotách na daňový úrad, ako aj zdravotnej a sociálnej poisťovni ... ak ste z tohto titulu (poberanie príjmov podľa § 6 ZoDP) predtým boli registrovaní v týchto inštitúciách.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    metoda Pozri príspevok
    prosim o odpoved na nasledujuci doplnok:
    - ak mala SZCO prerusenu zivnost uz v r.2005 a v roku 2006 nemala ziadne ine prijmy okrem dochodku (jedna sa o starobneho dochodcu) musi podavat priznanie ? ak ano, ake ? dakujem
    Opäť záleží, či SZČO bola účtovnou jednotkou. Ak áno a živnosť je stále prerušená - nepretržite od roku 2005, bola povinnosť uzatvoriť účtovné knihy ku dňu prerušenia živnosti a povinnosť upraviť základ dane podľa § 17 ako uvádzam v predchádzajúcom príspevku.

    Následne v roku 2006 nemá žiadne povinnosti. DÚ by mal mať oznámené, že došlo k prerušeniu živnosti a tým pádom nečaká Vaše DP.

    dlhá je offline (nepripojený) dlhá

    dlhá
    Prosím o radu, je správna moja úvaha:
    starobný dôchodca prerušil živnosť k 7.8.2006 - uzatvoril účtovné knihy a k 31.12.2006 živnosť ukončil, podľa mňa si nemôže poplatky spojené so zrušením účtu dať do výdavkov účtovnej jednotky.
    Ďakujem

    prerušenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.