Zavrieť

Porady

Zlucenie zdravotnych poistovni

VŠZP a SZP : aktualne novinky o plateni preddavkov po 1.1.2010, podavanie mesacnych vykazov, tlaciva...

http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=752

Dôvera+Apollo : aktualne novinky o obchodnom mene, registracii platitelov, cisla uctov, elektronicka komunikacia...

http://www.apollo.sk/sk/uvod/novinky...latitelov.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    Pridavam UPOZORNENIE zdravotnej poisťovne APOLLO:


    UPOZORNENIE
    Dovoľujeme si upozorniť poistencov, že v súvislosti s avizovaným spojením* APOLLO zdravotnej poisťovne a Dôvery zdravotnej poisťovne neprebieha výmena preukazov ani žiadne iné akvitivy, za účelom ktorých by sme navštevovali poistencov v ich bydlisku. Keďže sa objavili prípady, kedy neznámi ľudia zneužívali tému spojenia zdravotných poisťovní ako účel návštevy, vyzývame poistencov k opatrnosti a obozretnosti pri stretnutí s cudzími ľuďmi.

    Zo spojenia* zdravotných poisťovní nevyplývajú poistencom žiadne povinnosti. Všetky informácie budú mať k dispozícii prostredníctvom webovej stránky, našich pracovísk, ako aj médií.

    V prípade, že by sa niekto stretol s podobným prípadom, môže kontaktovať bezplatnú infolinku 0800 120 004 0800 120 004.

    *spojenie podlieha súhlasom Protimonopolného úradu SR a Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Po prečítaní informácii na stránkach zdravotných poisťovní, dúfam že som to pochopila správne, že nemusím rušiť registráciu ako zamestnávateľ nič oznamovať do poisťovne Apollo v súvislosti s odhasovaním zamestnancov a prihlasovaním ak pôjdu do Dôvery, kde už sme ako firma registrovaní.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Ester plus Pozri príspevok
    Po prečítaní informácii na stránkach zdravotných poisťovní, dúfam že som to pochopila správne, že nemusím rušiť registráciu ako zamestnávateľ nič oznamovať do poisťovne Apollo v súvislosti s odhasovaním zamestnancov a prihlasovaním ak pôjdu do Dôvery, kde už sme ako firma registrovaní.
    Áno, nič netreba.
    Včera bolo v médiach, že budú nové čísla účtov, ale ak náhodou úhrada pôjde na starý účet, bude to považované za splnené zo strany platiteľa.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Prečo živnostnikom stupne výmer.základ na odvod do zdr.poisťovne na 319,57 € od 1.1.2010 , keď minim.mzda bude 307,70€? Toto som čítala na stránke poisťovne Dôvera. Prosím o usmernenie. Ďakujem.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    MarcelkaT Pozri príspevok
    Prečo živnostnikom stupne výmer.základ na odvod do zdr.poisťovne na 319,57 € od 1.1.2010 , keď minim.mzda bude 307,70€? Toto som čítala na stránke poisťovne Dôvera. Prosím o usmernenie. Ďakujem.
    Lebo minimálny vymeriavací základ pre SZČO sa od 1.1.2010 počíta ako 44,2% z priemernej mzdy za rok 2008 a to je 319,57 €.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    MarcelkaT Pozri príspevok
    Prečo živnostnikom stupne výmer.základ na odvod do zdr.poisťovne na 319,57 € od 1.1.2010 , keď minim.mzda bude 307,70€? Toto som čítala na stránke poisťovne Dôvera. Prosím o usmernenie. Ďakujem.
    Pre toto: http://www.porada.sk/1224583-post92.html

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Ďakujem pekne za info.Percentá 44,2 z priemernej mzdy za r.2008 som nepostrehla. Porada vie dobre poradiť.

    Arava je offline (nepripojený) Arava

    Arava
    Prosím poraďákov o radu,
    zamestnanec zmenil od 1.1.2010. zdravotnú poisťovňu zo Všeobecnej zdravotnej prestúpil do Dôvery. Je túto zmenu potrebné nahlásiť vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni odhláškou a v Dôvere prihláškou zamestnanca??

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Arava Pozri príspevok
    Prosím poraďákov o radu,
    zamestnanec zmenil od 1.1.2010. zdravotnú poisťovňu zo Všeobecnej zdravotnej prestúpil do Dôvery. Je túto zmenu potrebné nahlásiť vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni odhláškou a v Dôvere prihláškou zamestnanca??
    Ano.

    Arava je offline (nepripojený) Arava

    Arava
    Tweety Pozri príspevok
    Myslíš za zamestnávateľa? Ak to , tak odpoveď je nie.
    Myslela som či má zamestnávateľ povinnosť pri zmene poisťovne zamestnaca posielať odhlášky a prihlášky do zdravotných poisťovní??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Arava Pozri príspevok
    Myslela som či má zamestnávateľ povinnosť pri zmene poisťovne zamestnaca posielať odhlášky a prihlášky do zdravotných poisťovní??
    Zmena poisťovne z dôvodu zlúčenia ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.