Zavrieť

Porady

Štatistika prenosu dát

Dobrý deň.
Mám internet z Orange a pri pripojení cez Business Everywhere mi štatistika prenosu dát ukazuje aktuálny stav.Ten je však rozdielny proti štatistike NetLimiter-ten vykazuje denne priemerne od 10-30Mb menej /podľa prenesených dát/.Pri kontrole cez SMS na Orange mi oznámia tiež stav prenesených dát a ten je zase denne vyšší o 10-15MB proti štatistike na Everywhere.Za mesiac je to dosť veľký rozdiel.Kde je chyba?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Betka123 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Mám internet z Orange a pri pripojení cez Business Everywhere mi štatistika prenosu dát ukazuje aktuálny stav.Ten je však rozdielny proti štatistike NetLimiter-ten vykazuje denne priemerne od 10-30Mb menej /podľa prenesených dát/.Pri kontrole cez SMS na Orange mi oznámia tiež stav prenesených dát a ten je zase denne vyšší o 10-15MB proti štatistike na Everywhere.Za mesiac je to dosť veľký rozdiel.Kde je chyba?Ďakujem
    Otazkou je, za ake obdobie ukazuje statistiku orange a net limiter. Ci v tom obdobi nie je rozdiel. Mozno par hodin a hned to poskoci.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    Bud to alebo...
    Orange zaznamenava aj "spinave data" ktore su potrebne na znovu nadviazanie spojenia vytvorenie tunelu , obnovu spojenia... atd jednoducho data ktore uzivatel nevyuzije a ani sa realne do kompu nedostanu pretoze koncia na modeme ...
    a ked si pripojeny cely den tak to moze hodit aj hentake cislo...

    Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

    Betka123
    Tak to som nevedela.Ďakujem.Čítala som,že aj NetLimiter nie je presný.Uvádza nižšie hodnoty ako sa v skutočnosti prenášajú.

    Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

    Betka123
    robovi Pozri príspevok
    Otazkou je, za ake obdobie ukazuje statistiku orange a net limiter. Ci v tom obdobi nie je rozdiel. Mozno par hodin a hned to poskoci.
    Sledovala som to po 4 dni u oboch v rovnaký čas, a tam som našla nezrovnalosť
    Naposledy upravil Betka123 : 13.01.08 at 20:03

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    to je subjektivne... ja tvrdim ze najlepsi je BWmeter pretoze meria zvlast prenos na sieti a zvlast smerom do internetu...

    Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

    Betka123
    Braňo Pozri príspevok
    najlepresnejší program na merancie je www.conmet.cz
    Popoludní som si nainštalovala Connection Meter,ale ešte to nemám preštudované.Má však presné udanie obdobia na sledovanie prenosu dát a to akorát potrebujem,nakoľko Orange sleduje prenos podľa fakturačného obdobia a to si tu môžem nastaviť.

    Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

    Betka123
    Katabaticky Pozri príspevok
    to je subjektivne... ja tvrdim ze najlepsi je BWmeter pretoze meria zvlast prenos na sieti a zvlast smerom do internetu...
    Ďakujem.Rada si pozriem každý návrh a vyskúšam jeho využitie.S meraním dát ešte len začínam,tak v tom nemám prehľad,preto ma poteší každá rada.

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Betka123 Pozri príspevok
    Popoludní som si nainštalovala Connection Meter,ale ešte to nemám preštudované.Má však presné udanie obdobia na sledovanie prenosu dát a to akorát potrebujem,nakoľko Orange sleduje prenos podľa fakturačného obdobia a to si tu môžem nastaviť.
    mno, conmet nie je ziadna vyhra, mam s nim zle skusenosti.

    Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

    Betka123
    robovi Pozri príspevok
    mno, conmet nie je ziadna vyhra, mam s nim zle skusenosti.
    Poraď,aby som sa im vyhla.Ktoré sú to tie zlé skúsenosti?

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Betka123 Pozri príspevok
    Poraď,aby som sa im vyhla.Ktoré sú to tie zlé skúsenosti?
    vykazoval pohyb na nete, aj ked kerio nic nevykazoval. a samozrejme nesuhlasili prenesene data medzi tmobile a nim.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    Potom daj vediet ako si dopadla s tym BWmetrom ak ho budes skusat
    ja som zatial nemal ziadne zle skusenosti s nim absolutne prehladny program mnostvo nastaveni...
    a od t mobilu sa vraj odchyluje pri pausali s 20GB predplatenych dat to spravili do 10MB rozdielu

    Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

    Betka123
    Katabaticky Pozri príspevok
    Potom daj vediet ako si dopadla s tym BWmetrom ak ho budes skusat
    ja som zatial nemal ziadne zle skusenosti s nim absolutne prehladny program mnostvo nastaveni...
    a od t mobilu sa vraj odchyluje pri pausali s 20GB predplatenych dat to spravili do 10MB rozdielu
    Connection budem asi týždeň sledovať a porovnávať s počítadlom Orange.Potom napíšem ako to dopadlo a skúsim ten BWmeter.Nemá veľké odchýlky.

    Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

    Betka123
    robovi Pozri príspevok
    vykazoval pohyb na nete, aj ked kerio nic nevykazoval. a samozrejme nesuhlasili prenesene data medzi tmobile a nim.
    Tak sa mi zdá,že ani jeden merač nevykáže zhodné údaje so spoločnosťou,ktorá internet ponúka.Vždy sa nájdu väčšie,či menšie odlišnosti

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    no sak to je jasne... to ani inak nemoze byt musela by si mat prehlad o ich systeme siete aby si mohla presne merat prenos :-)

    Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

    Betka123
    Dobrý deň.
    Hoci trocha neskoro,ale môžem sa podeliť o skúsenosť s ConMet.Najprv som sledovala jeho činnosť mesiac,presne podľa fakturačného obdobia Orange.Limit mám 3500MB a oproti faktúre mi nameral len o 4MB viac.Dala som si ho zaregistrovať a zatiaľ s ním nemám žiadne problémy.
    Skúšala som aj BWmeter,no ten je v anglickom jazyku a ten ja neovládam.Pomáhal mi aj synovec,no nevedeli sme ho ani spustiť.Môže byť dobrý,ale je asi pre skúsenejších ako som ja.
    Ďakujem za všetky rady.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Neviem ako to chodi u tvojho poskytovatela, ci mas neobmedzeny NET, alebo je to obmedzene prenosom dat. Ak mas con. meter len pre vlastnu potrebu, tak je to OK, ale ak chces porovnavat s tym co nameral poskytovatel a pripadne s nim vyjednavat, ze ja som az tolko nestiahla a pod, tak to ti je k nicomu, lebo zaplatis tolko kolko nameral poskytovatel

    Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

    Betka123
    Fero11 Pozri príspevok
    Neviem ako to chodi u tvojho poskytovatela, ci mas neobmedzeny NET, alebo je to obmedzene prenosom dat. Ak mas con. meter len pre vlastnu potrebu, tak je to OK, ale ak chces porovnavat s tym co nameral poskytovatel a pripadne s nim vyjednavat, ze ja som az tolko nestiahla a pod, tak to ti je k nicomu, lebo zaplatis tolko kolko nameral poskytovatel
    Je pre moju potrebu,aby som neprekročila limit 3500MB,lebo Orange mi potom zníži rýchlosť prenosu dát.A práve tu je tá výhoda,že rozdiel medzi ConMet a poskytovateľom je len 4-6MB,čo je podľa mňa dosť presné meranie.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Connection meter má jednu výbornú funkciu a to že si dokáže synchronizovať počítadlo s poskytovateľom pripojenia. Ako si to nastavíš - denne, alebo pri každom pripojení na internet prebehne synchronizácia. Ja ho používam, rozdiel nie je žiadny (odchýlka na faktúre = 0). Je v slovenčine čo tiež nie je na zahodenie. V malom priesvitnom okne na monitore (dá sa vypnúť) vidím okamžitú rýchlosť sťahovania, uploadu a vyťaženie procesora.
    Takže betka123 nastav si synchronizáciu a bude to ešte lepšie.
    Zatiaľ úplná spokojnosť s činnosťou a aj s nízkou cenou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.