Zavrieť

Porady

kozmeticky salon v byte

ahojte, mam jednoizbovy byt ktory sa aktualne nevyuziva tak ma napadlo to vyuzit. jednalo by sa o salon v ktorom by som robila premanentny makeup. vsetky kurzy mam len este nemam otvorenu zivnost. ma s tym niekto skusenosti ci je to mozne otvorit v byte? co vsetko je na to potrebne? a ci vobec sa tym mam zaoberat?
dakujem pekne za vsetky odpovede
3 komentárov     zbaliť
misoft Hmmm... v byte? A čo na to hygiena? Čo na to zmena funkcie bytu na prevádzku - stavebný úrad? Čo takto prispôsobenie/úprava bytu na prevádzku?
M+M este som sa o to nazaujimala na kompetentnych miestach prave preto pisem sem...ci ma niekto skusenost.. takze mi davate otazky ktore som ja chcela mat zodpovedane
alaya1 Ocakavala odpovede - rady, nie otazniky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Píšeš, že máš všetky kurzy. Máš aj hygienické minimum na vykonávanie epidemiologicky závažných činností v zariadeniach starostlivosti o ľudské telo?

    Odbornú spôsobilosť preukazuje osoba podľa charakteru epidemiologicky závažnej činnosti:
    diplomom, vysvedčením vzdelávacích inštitúcií, ktoré sú uvedené nižšie:
    Zoznam vzdelávacích inštitúcií, ktorých diplom alebo vysvedčenie preukazuje odbornú
    spôsobilosť na vykonávanie epidemiologicky závažných činností:
     lekárska fakulta,
     farmaceutická fakulta,
     fakulta verejného zdravotníctva, fakulte ošetrovateľstva a sociálnej práce,
     veterinárna fakulta,
     fakulta chemickej a potravinárskej technológie,
     stavebná fakulta v odbore vodné hospodárstvo a vodné stavby,
     fakulta so zameraním na prácu v potravinárstve,
     stredná zdravotnícka škola,
     stredná hotelová škola,
     stredná škola alebo odborné učilište zamerané na prácu v potravinárstve
    a na prácu vo farmaceutickej výrobe,
     stredná priemyselná škola stavebná v študijnom odbore vodohospodárske
    stavby,
     stredné odborné učilište vodohospodárske,
     stredná škola alebo odborné učilište v odboroch starostlivosti o ľudské
    telo,
     vzdelávacie zariadenie uskutočňujúce rekvalifikačný akreditovaný kurz
    v odbore kuchár, čašník a v odboroch starostlivosti o ľudské telo, ktorému
    akreditáciu vydalo Ministerstvo školstva Slovenskej republiky,
     stredná veterinárna škola,
    alebo, Osvedčením o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky
    závažných činností, ktoré vydáva regionálny hygienik.
    Osvedčenie o odbornej spôsobilosti na tieto činnosti vydáva regionálny úrad verejného
    zdravotníctva osobám, ktoré úspešne absolvovali skúšku pred komisiou na preskúšanie
    odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky závažných činností.
    http://ruvzlm.iweby.sk/ruadminvz/files_stranky/1178.pdf
    LEGISLATÍVNE PREDPISY V ZARIADENIACH
    STAROSTLIVOSTI O ĽUDSKÉ TELO
    http://ruvzlm.iweby.sk/ruadminvz/files_stranky/1178.pdf
    M+M to ake kurzy na otvorenie salonu mam mat to viem.. cize toto mojou otazkou nebolo co vsetko potrebujem. moja otazka znie ze ci je mozne z jednoizboveho bytu co nieje vyuzivany urobit salon. ak ano tak ako..
    sosak Prečítaj si ten priložený link, tam je popísané ako majú byť členené priestory na prevádzku. 2. nie.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    byt je urceny na byvanie - je vydane kolaudacne rozhodnutie ... byty nie su urcene na podnikanie, potrebujes zmenu kolaudacneho rozhodnutia na nebytovy priestor a po skonceni podnikania naopak ... zisti si na stavebnom urade, ale aj v bytovom dome, ci by ti dali ostatni vlastnici bytov suhlas na takuto zmenu
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Budem reagovať už iba na tvoj príspevok, keďže posledná odpoveď aj s komentármi odišla. Chcela som dať dnes plus, aby sa odpoveď ešte otvorila.

    Môžem teraz vychádzať iba z tvojho textu. Preto reagujem tu, nie na teba.
    Byt učený na bývanie, a ide iba o jednoizbový byt, takže je tam pre hygienu vytvorené všetko. Niekto spomínal stoličku. Prepáčte, neviem načo. Každý majiteľ takejto služby vie prakticky presne koľko bude výkon "zákroku" trvať. Tak si hádam bude zákazníkov objednávať na určitý čas.
    .
    Zbytočne sa komplikuje situácia. Ak bude mať ŽL, túto činnosť nezahŕňam do čiernej ekonomiky.
    .
    Alaya1 má zrejme osobnú alebo skúsenosť z okolia, a vie, že to funguje. Pretože písala dosť k veci. Sa nezbláznite z tých nezmyselných predpisov. Nechajte ľudí pracovať, a nie kradnúť.
    .
    Vo svojich bytoch pracuje množstvo ľudí, to keby si mali všetci vynímať z bytového fondu priestory pre svoju činnosť, tak zbohom. Počnúc spomínanými účtovníkmi, znalcami, tlmočníkmi, doučovateľmi a učiteľmi čokoľvek, ľuďmi čo predávajú hand made šité a iné rôzne vecičky, krajčírky, domáce torty a dezerty, novinári, ľudí od PC, poradenstvá rôzneho druhu, písanie diplomoviek, ...

    Na rekvalifikačnom podnikateľskom kurze nám v účtovníctve Ing. Sirotka prednášal, ako platiť nájomné vo vlastnom byte pri podobných činnostiach, žiadna jedna vymedzená miestnosť pre prácu doma, ale iba za plochu stolových nôh. Rovnako ako iba za plochu pätiek lešenia, ak sa dá pod ním chodiť a neprekáža chodcom na chodníku, a nie za celú plochu pôdorysu lešenia. Logiku to má.
    Ak sa niečo medzitým zmenilo, tak to beriem späť. V zákonoch je plno dier a nezmyselných predpisov. Treba sa poradiť. Tu sa však mnohokrát kladú pod nohy iba prekážky, a nie ako by sa to dalo.
    Nič nechcem vracať Alayii, ale v mnohom mala pravdu.
    Paradoxné, že pre mňa najlepšia odpoveď musela vypadnúť iba pre vzťahové naťahovačky a text, ktorý si dovolila napísať. Tak jej rypneme mínusy.
    Porada je dávno za svojím horizontom v zmysle kvalitného poradenstva, aj keď ešte niekoľko ľudí tu snahu vykazuje.
    Nepripúšťa sa názorová rozdielnosť, ide sa podľa nickov.
    alaya1 Korela ja som vymazala svoj prispevok nie z dovodu minusiek, ale z dovodu, aby to neovplyvnilo zadavatelku prispevku. Moj prispevok nebol ako skazene vino. V odbornych temach radim len vtedy, ak odpoved poznam. Nepisem k tomu o com neviem nic. Len z dlhej chvile.
    Co sa tyka tej cakarne. V prevadzkach to aspon u nas hygiena vyzaduje. Mozes prist s doprovodom pripadne sa doba osetrenia predlzi. Oni si vsak robia co chcu na hygiene, napr. Ako sa kto vyspi.
    Ja robim tiez len na objednavky a cakaren musim mat.
    korela Sedenie na niečom pripúšťam. V poriadku. Závisí od činnosti, tiež prichádzam do bytu, osoba podniká na ŽL, žiadna čiernota, nie jednoizbového, ale na časenku a mám presne vymedzený čas, takže som sa ešte s druhým klientom nikdy nestretla. Tak predpokladám, že by sa to dalo aj pri permanentnom make upe, byť zadávateľkou, radšej časová rezerva medzi zákazníkmi, nech ev. nedráždim susedov.
    Čo sa týka hygieny, v kritických rokoch hneď po 89 som chcela otvoriť prevádzku v samostatne stojacej garáži, žiadni zákazníci, iba moja občasná činnosť, nakoľko stroj k dispozícii, nepovolili, bola som za nimi osobne, videli vzdelanie, chýbalo mi 10 cm do svetlej výšky, išlo o veľkosť 3 x 5 m, vôbec ich nezaujímala veľkosť okenných a dverných otvorov, čím by vzduch spĺňal všetky podmienky.
    Ale obchodík takmer vedľa nás prerobený z garáže tak, že ju predelili polpriečkou a parkovalo tam auto aj s "vôňou" auta. Išlo a aj stále ide o takmer 30 rokov obchodu s potravinami, aj čerstvými nebalenými potravinami, chlebom, pečivom. To im prešlo a beží podnes. To je naša hygiena a dodržiavanie predpisov.
    .
    Preto v tomto prípade treba hľadať cesty a zrejme bude veľa závisieť od názvu druhu živnosti.
      zbaliť

    kozmeticky salon v byte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.