Zavrieť

Porady

Archivácia a napálenie na CD v MRP

Keď si dám zálohovať údaje v programe MRP win PU, potom na CD si napálim čo? Celý komplet program, alebo iba súbory zo DATAZAL0001. Ak odtiaľ, ktoré konkrétne. Keď si totiž napálim celý program, nejde mi ho na CD-čku otvoriť. Ako sa potom niekedy neskôr k týmto údajom dostanem? (ak mi napr. aj vypovie PC, takže stratím všetko, čo v PC mám?)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Fany Pozri príspevok
    Keď si dám zálohovať údaje v programe MRP win PU, potom na CD si napálim čo? Celý komplet program, alebo iba súbory zo DATAZAL0001. Ak odtiaľ, ktoré konkrétne. Keď si totiž napálim celý program, nejde mi ho na CD-čku otvoriť. Ako sa potom niekedy neskôr k týmto údajom dostanem? (ak mi napr. aj vypovie PC, takže stratím všetko, čo v PC mám?)
    Samozrejme, že z CD program ako taký nepôjde spustiť, a to z viacerých dôvod (jednak preto, že program sa inštaluje, takže v registroch nie sú platné odkazy na program na CD, jednak preto, že vypálením dát sa tieto stávajú read-only, teda pokus sa skončí chybovým hlásením).

    Osobne keď zálohujem, zazálohujem všetko, teda celý program i záložné súbory DATAZAL000X., dokonca viacnásobne (t.j. vo viacerých adresároch). Pri dnešnej cene CD-čka a cene zálohovaných dát nemá význam o tom rozmýšlať.

    No a ako sa dostaneš k zálohovaným údajom? Cez obnovu dát, a zvolíš si ten súbor z adresára DATAZAL000X, ktorý si chceš obnoviť (ale funguje i skopírovanie celého adresára na HDD (pozor - nutná zmena atributov súborov).

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Osobne keď zálohujem, zazálohujem všetko, teda celý program i záložné súbory DATAZAL000X., dokonca viacnásobne (t.j. vo viacerých adresároch). Pri dnešnej cene CD-čka a cene zálohovaných dát nemá význam o tom rozmýšlať.
    Ak chces zalohovat cely adresar s programom, je vyhodnejsie ho najprv skomprimovat WinZip-om alebo WinRAR-om, vysledny subor bude mat mensiu velkost a tiez odpadne starost so zmenou atributov suborov.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    ... (ale funguje i skopírovanie celého adresára na HDD (pozor - nutná zmena atributov súborov).

    Ak zmena atributov - myslí sa cesta k súboru? Ako to zmením? Mala by som najradšej skopírovaný komplet adresár, aby bol funkčný a pri prípadnej spätnej kontrole aby som mohla priamo z CD otvoriť program. Keď totiž idem cez obnoviť, niekedy mi hlási, že archív je v staršej verzii... to by som potom asi mala nejako zálohovať aj upgrade, alebo rôzne verzie programu. Takže keď napálim celý adresár, ako zmením tie atributy, aby mi to fungovalo? Vďaka.

    Archivácia a napálenie na CD v MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.