Zavrieť

Porady

pomoc s excelom

Ahojte poradaci,
poprosim neaku dobru dusu o pomoc s excelom, potrebujem docielit to, aby som si po vybere z roletkovehu menu automaticky dotiahol dalsie data, ktore suvisia s tymto zoznamom, tak ako prikladam vzor. dalsia otazka je, daju sa takto tahat data aj z ineho listu?

este raz dakujem za pomoc....

viac info v prilohe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    zk24 Pozri príspevok
    vo vlookup funkcii pred table_array hodnotu vlozis nazov listu s vykricnikom, priklad "List1!...."
    Pozri prilozeny xls list 2 (taha hodnty z listu 1). Funkciu som vlozila len do prveho riadku.

    Ak som teda spravne pochopila co mas na mysli:
    Zuzka trochu si to doplň o posledný parameter. Mal by byť FALSE alebo 0 ak to má hľadať presné hodnoty.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    vitekr Pozri príspevok
    a s tymto problemom mi nikto nevie poradit???????
    Začni písať v stlpci "A"
    Naposledy upravil marjankaj : 18.01.11 at 14:36

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    V XL 2003: Hl.menu | Údaje | Overenie
    V XL 2007: záložka Údaje | Overenie údajov

    Pre výber z iného listu treba použiť pomenovanú oblasť
    Ako: viď obrázok 1

    Pre výber hodnoty bez makra je najjednoduchšia fn VLOOKUP
    Ako: viď obrázok 2

    Pre ošetrenie nenájdených hodnôt v kombinácii s funkciou IF a ISNA
    Validacia_v_bunke.jpg  
    vlookup.jpg  
    1/1

    vitekr je offline (nepripojený) vitekr

    vitekr
    dakujeeeem, dnes vecer to pozriem a vyskusam, dam vediet, ci je to to, co potrebujem.

    este jedna otazka, da sa to spravit aj bez topho rozbalovacieho menu? to znamena, ze ak zapisem do bunky cislo z rozsahu napriklad 6 aby mi dotiahlo do konkretnych buniek ostatne udaje ako z povodneho vzoru? to pojde tiez cez to VLOOKUP ????

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    vitekr Pozri príspevok
    dakujeeeem, dnes vecer to pozriem a vyskusam, dam vediet, ci je to to, co potrebujem.

    este jedna otazka, da sa to spravit aj bez topho rozbalovacieho menu? to znamena, ze ak zapisem do bunky cislo z rozsahu napriklad 6 aby mi dotiahlo do konkretnych buniek ostatne udaje ako z povodneho vzoru? to pojde tiez cez to VLOOKUP ????
    ANO.

    vitekr je offline (nepripojený) vitekr

    vitekr
    ivka70 Pozri príspevok
    ANO.
    Ivka, odpoved je sice zaujimava, ale viac by si mi pomohla, keby si mapisala ako.... pripadne doplnila vzor bez toho rozbalovacieho menu.

    Zaroven este otazka, ako doplnim tieto data z ineho listu? nie z tho isteho.... kto ma trohu cas, nech mi to hodi do vzoru... vdaka

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    vitekr Pozri príspevok
    Ivka, odpoved je sice zaujimava, ale viac by si mi pomohla, keby si mapisala ako.... pripadne doplnila vzor bez toho rozbalovacieho menu.

    Zaroven este otazka, ako doplnim tieto data z ineho listu? nie z tho isteho.... kto ma trohu cas, nech mi to hodi do vzoru... vdaka
    vo vlookup funkcii pred table_array hodnotu vlozis nazov listu s vykricnikom, priklad "List1!...."
    Pozri prilozeny xls list 2 (taha hodnty z listu 1). Funkciu som vlozila len do prveho riadku.

    Ak som teda spravne pochopila co mas na mysli:

    vitekr je offline (nepripojený) vitekr

    vitekr
    dakujem za rady, vsetko funguje perfektne cez vlookup, este mam jednu otazku, je mozne spravit nasledovnu vec v exceli, aby ak som zacal pisat v bunke neake slovo, napriklad "au " aby mi excel automaticky hladal v mojom 100 riadkovom zozname vsetky slova zacinajuce sa na tieto pismena a ponukol mi moznosti, tychto slov, z ktorych si vyberiem tu hodnotu, ktoru chcem doplnit do tejto bunky? akykolvek typ uvitam a vopred dakujem

    vitekr je offline (nepripojený) vitekr

    vitekr
    vitekr Pozri príspevok
    dakujem za rady, vsetko funguje perfektne cez vlookup, este mam jednu otazku, je mozne spravit nasledovnu vec v exceli, aby ak som zacal pisat v bunke neake slovo, napriklad "au " aby mi excel automaticky hladal v mojom 100 riadkovom zozname vsetky slova zacinajuce sa na tieto pismena a ponukol mi moznosti, tychto slov, z ktorych si vyberiem tu hodnotu, ktoru chcem doplnit do tejto bunky? akykolvek typ uvitam a vopred dakujem
    a s tymto problemom mi nikto nevie poradit???????

    vitekr je offline (nepripojený) vitekr

    vitekr
    marjankaj Pozri príspevok
    Začni písať v stlpci "A"
    toto mne ale neriesi moj problem.....
    v 100 polozkovom menu je nulova pravdepodobnost, ze je vo vybere 1 text s pismenom A ....

    ja potrebujem aby ak zadam niekde pismeno A tak mi ponuklo vsetky moznosti zacinajuce sa na rovnake pismeno......

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    vitekr Pozri príspevok
    toto mne ale neriesi moj problem.....
    v 100 polozkovom menu je nulova pravdepodobnost, ze je vo vybere 1 text s pismenom A ....

    ja potrebujem aby ak zadam niekde pismeno A tak mi ponuklo vsetky moznosti zacinajuce sa na rovnake pismeno......
    Tak ťukni ešte jedno prípadne aj tretie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.