Zavrieť

Porady

Mozem kupit dom od jedneho majitela, ktory, ale zaroven nieje majitelom pozemku??

Dobry den, chcem sa opytat co by pre mna znamenalo ak by som kupila dom ktory, nieje na vysporiadanom pozemku? Majitel domu je dedic po bratovi, ale pozemok okolo domu co cini cca 7arov tak ten je na viac ako 10 majiteloch v katastri.Ti majitelia ktory su zapisany v katastri su tiez len dedicmi. Dom je z 57 roku a pozemky vyaporiadane sice boli, nakolko dedic domu ma doklady ale neboli zapisane do katastra a teda niesu platne. Co mi mozu ti majitelia pozemkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Tebe nič, ale môžu prísť do záhrady a pestovať tam mrkvu. Tým, že sú majiteľmi pozemku, majú právo prístupu na ten pozemok. Teoreticky sa ti môže stať, že sa ráno zobudíš a cudzí ľudia sa budú prechádzať po záhrade.
    misoft ...a navyše - môžu si pýtať i prachy za to, že sa prechádza po ich pozemku, že dom stojí na ich pozemku....
    vicktor Doplnok pre Katku: prechadzat sa tam mozu nielen rano po zobudeni, ale kedykolvek. Aj ovocie obrat.
    Ma dom vchod z verejneho chodnika? Ak nie, nemusia ti dovolit prejst ich zahradou domov.
    Nech to predavajuci da do poriadku.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    budes majitelkou domu - nie vsak pozemku. Ak chce predajca predat -nech si to da do poriadku. Inak kupujes macku vo vreci. A macka vie byt ku....a.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Môžeš! Ale, nekupuj! Kúp dom, od vlastníka, ktorý vlastni dom a aj pozemok pod domom. To bude fajne.

    Mozem kupit dom od jedneho majitela, ktory, ale zaroven nieje majitelom pozemku??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.