Zavrieť

Porady

ako vybrat triesku z prsta?

dobry den, prosim vas o radu. neviete ako dostat triesku von z prsta okrem navstevy lekara? teda aspon predpokladam že je to trieska a asi je dost hlboko, lebo na povrchu kože je vidnu iba bodku, nič netrčí, takže pinzetou by som nemala co zachytit. celu noc ma prst bolel, trosku to aj opuchlo a na dotyk je to tvrde a bolestive. nepoznate nejaky"babsky recept" čo by ju odtial vyhnalo?
za rady dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
moja babka to robila vzdy ihlou..pomalicky parala parala prst kym sa nedala nechtami trieska vybrat..a vzdy to fungovalo..uz si aj ja tak vyberam triesky mikroskopicke, aj vacsie, tie co su na povcrchu ale aj hlboko..
..treba pomalicky ihlou parat dieru do prsta..ver mi ze to neboli ked ides pomalicky vrstvicku koze po vrstvicke..a potom triesku vyber..ak toto nepomoze jedine uz potom chirurgov rez skalpelom
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
evina313 evina313

evina313 je offline (nepripojený) evina313

dakujem, tak idem "parať"
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

ešte je dobré tú ihlu predtým dezinfikovať - najlepšie nad plameňom
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
Blankake Pozri príspevok
ešte je dobré tú ihlu predtým dezinfikovať - najlepšie nad plameňom
jasne to je fakt..na to som zabudla..to len nase babyk mali taku imunitu ze im bolo jedno s akou ihlou to vytiahnu
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Blankake Pozri príspevok
ešte je dobré tú ihlu predtým dezinfikovať - najlepšie nad plameňom
Ja tú ihlu dezinfikujem v slivovici. A ešte ňou vydezinfikujem aj to bolavé miesto.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

a ešte to miesto poriadne z dvoch strán stlačiť, aby až obelelo - lepšie budeš triesku vidieť a snáď aj to samotné páranie bude menej bolieť...
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Je dobré si miesto kde sa trieska nachádza natrieť s Gáfrovou masťou s ichtamolom s epitelizačným a protizápalovým účinkom. Bežne dostať v lekárni
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
babi2 Pozri príspevok
Je dobré si miesto kde sa trieska nachádza natrieť s Gáfrovou masťou s ichtamolom s epitelizačným a protizápalovým účinkom. Bežne dostať v lekárni
a to pomoze na vybratie triesky?..ci aspon proti bolesti?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

bolacka Pozri príspevok
a to pomoze na vybratie triesky?..ci aspon proti bolesti?
Nezapáli sa to miesto, čiže nebolí, lebo tá bolesť je vlastne zápal, a ešte by ju mohla aj povytiahnuť von
0 0
dominika dominika

dominika je offline (nepripojený) dominika

Ja tam dávam Aloe vera spray prvej pomoci a čajovníkový olejček Tea tree oil
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

susann2 Pozri príspevok
Ja tú ihlu dezinfikujem v slivovici. A ešte ňou vydezinfikujem aj to bolavé miesto.
Prípadne slabšie povahy môžu dezinfikovať aj zvnútra.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

chod si kúpiť do lekvárne Mesocain gél, tým si to potieraj počas vyberania, ono to trochu omŕtvi, no a potom zatni zuby a páááraj..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Blankake Pozri príspevok
ešte je dobré tú ihlu predtým dezinfikovať - najlepšie nad plameňom
To by snáď malo význam, keby aj tá trieska bola predtým dezinfikovaná.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Ľudia nerobte z toho takú tragédiu, keď vyberanie triesok vydržia malé deti, tak snáď to zvládne aj evina313 bez narkózy alebo lokálneho umŕtvenia

Dôležité je dodržiavať hygienu
0 0
evina313 evina313

evina313 je offline (nepripojený) evina313

dakujem za reakcie. param, param, ale triesku nevidim. a stale to boli. Anestezu som pouzit nemusela, ale ihlu som si vydezinfikovala plamenom nechapem čo tam je, ci je tam vobec trieska. asi ho budem musiet cely rozparat
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

evina313 Pozri príspevok
dakujem za reakcie. param, param, ale triesku nevidim. a stale to boli. Anestezu som pouzit nemusela, ale ihlu som si vydezinfikovala plamenom nechapem čo tam je, ci je tam vobec trieska. asi ho budem musiet cely rozparat
a nemôže to byť nejaký pichliačik z kaktusu?
0 0
evina313 evina313

evina313 je offline (nepripojený) evina313

asi nie, i ked, dnes som sa chystala presadzat kaktusy :-)rozrypala som si to a dala som si na to framykoinovy puder, tak uvidim, čo to spravi
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

evina313 Pozri príspevok
asi nie, i ked, dnes som sa chystala presadzat kaktusy :-)rozrypala som si to a dala som si na to framykoinovy puder, tak uvidim, čo to spravi
V najhoršom prípade ti to trochu zahnisá a ak tam niečo je, vyjde mrška aj sama.
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

ewita888 Pozri príspevok
chod si kúpiť do lekvárne Mesocain gél, tým si to potieraj počas vyberania, ono to trochu omŕtvi, no a potom zatni zuby a páááraj..
.. toto je najlepší príspevok v tejto téme, ja veľmi ľúbim lekvár...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ewita888 Pozri príspevok
chod si kúpiť do lekvárne Mesocain gél, tým si to potieraj počas vyberania, ono to trochu omŕtvi, no a potom zatni zuby a páááraj..
Po umŕtvení zatni zuby a smelo rúúúbaj , že ívery budú samé lietať....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať