Zavrieť

Porady

práca na dohodu

Prosím, odpovie mi niekto, či sa zmenil postup v zamestnaní živnostníka, teda ako zamestnávateľa v práci na dohodu? Myslím od septembry 2007?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Nerozumiem celkom otázke. Ale skúsim odpovedať, tak ako rozumiem. Živnostník ako zamestnávateľ môže na dohodu zamestnávať zamestnancov tak ako doteraz. A živnostník môže mať popri svojej živnosti aj uzatvorené dohody.

    alenkas je offline (nepripojený) alenkas

    alenkas
    ˇAno, ja som živnostník a inde zamestnaný pracovník mi vykoná jednu činnosť. Platím zaňho daň a ešte?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ak pracuje u Teba na dohodu, tak zdaňuješ jeho mzdu a odvádzaš za neho príspevky na úrazové poistenie a do garančného fondu.

    alenkas je offline (nepripojený) alenkas

    alenkas
    Vykonal u mňa jednu prácu, preklad, potrebujem ho vyplatiť, je zamestnaný inde, odvody si platí tam, aj tak ho mám nahlásiť do oboch poisťovní? Je to neskutočný proces.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    alenkas Pozri príspevok
    Vykonal u mňa jednu prácu, preklad, potrebujem ho vyplatiť, je zamestnaný inde, odvody si platí tam, aj tak ho mám nahlásiť do oboch poisťovní? Je to neskutočný proces.
    Pred začiatkom práce treba dohodára prihlásiť do sociálnej poisťovne na Registračnom liste FO a keď ukončí prácu, tak ho treba na RLFO odhlásiť. A ešte sa treba prihlásiť do sociálnej poisťovne ako zamestnávateľ, ak ešte doteraz nie si. A súhlasím, že je to "neskutočný proces".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.