Zavrieť

Porady

depozit

Som podnájomník bytu, pri dojednávaní zmluvy s majiteľom bytu sme sa dohodli že budem platiť len mesačný nájom. Nebola zmienka o depozite, aj keď som sa na to pýtal. Po dvoch mesiacoch chce majiteľ po mne aj depozit + dodatok k zmluve. Mne to nie je príliš "po chuti" pretože na začiatku nič také nechcel. V zmluve je zachytená skutočnosť, že keď niečo poškodím, tak škodu uhradím.
Má majiteľ možnosť donútiť ma podpísať dodatok a zaplatiť depozit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    feap1 Pozri príspevok
    Som podnájomník bytu, pri dojednávaní zmluvy s majiteľom bytu sme sa dohodli že budem platiť len mesačný nájom. Nebola zmienka o depozite, aj keď som sa na to pýtal. Po dvoch mesiacoch chce majiteľ po mne aj depozit + dodatok k zmluve. Mne to nie je príliš "po chuti" pretože na začiatku nič také nechcel. V zmluve je zachytená skutočnosť, že keď niečo poškodím, tak škodu uhradím.
    Má majiteľ možnosť donútiť ma podpísať dodatok a zaplatiť depozit?
    Donútiť ťa nemôže, je to predsa dohoda, ktorá vyžaduje súhlas oboch strán. AK tak ale neurobíš, vystavuješ sa riziku, že ti vypovie nájomnú zmluvu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.