Zavrieť

Porady

Odmena za vykonanu pracu - dohoda cez internet

Zdravim,

neviem kam presne napisat, pretoze moja otazka sa dotyka viacerych oblasti.

Uzivatelov, ktori sa registruju na stranku a vykonaju premna jednorazovu pracu, chcem vediet legalne vyplatit. Jedna sa napriklad o sprostredkovanie dalsich uzivatelov stranky. Vsetko sa to vykona jednorazovo. To znamena ze ked mi uzivatel sprostredkuje 20 dalsich, a za kazdeho ma slubene 1€ tak mu to chcem vediet legalne vyplatit, tak aby som si to mohol evidovat v uctovnictve ako naklad. Tych 20 uzivatelov mi doda "naraz", nie postupne. Alebo co sa tyka prieskumov a vyplnovania dotaznikov - taktiez za jeden dotaznik jednorazova odmena.

Vsetci uzivatelia budu registrovani a budu musiet suhlasit s registracnymi podmienkami. V registracnych podmienkach chcem mat rozpisane sposoby odmenovania za vykonanu pracu.

Po hladani a studovani som dospel k zaveru, ze sa radsej chcem vyhnut "pracovnemu pravu" a urobit to vsetko na zaklade "obchodneho prava", kde su tie pravidla ovela miernejsie. Dostal som sa az k trom pojmom : mandatna, sprostredkovatelska a komisionarska zmluva. Mozem registracne podmienky sformulovat na styl niektorej z tychto zmluv? Bude to pravoplatne? A v uctovnictve evidovatelne?

Ja som PO a registrovani uzivatelia budu len sukromne osoby. V jednom kalendarnom roku bude mozno vykonat sprostredkovatelsku pracu len RAZ. Maximalnu vysku odmeny odhadujem do 100 eur.

Zatial vopred dakujem, a ospravedlnujem sa ak som netrafil temu, no jedna sa o internetovo-uctovnicko-pravny problem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ano, optimalne je to riesit mandatnou zmluvou. AVsak nie podla Obchodneho zakonnika ale podla Obcianskeho. Lebo tie osoby budu FO a Vas vztah bude jednoznacne obcianskopravny a nie obchodnopravny.
    Takto uzatvorena mandatna zmluva cez internet pri dodrzani ostatnych vseobecnych podmienok pre konkrakty je plne platna a danovymi uradmi standardne uznavana.

    Odmena za vykonanu pracu - dohoda cez internet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.