Zavrieť

Porady

Holuby a balkón

Ahojte poprosím o radu: ako zabrániť aby mi holuby nechodili na balkón kadiť.každé ráno o 5-6:00 priletí 2-3 holuby, už asi 7 dni a hrkútaju si tam a aj sa vykadia, je možné ich nejako odplašiť?Pomôžte
Usporiadat
Téma je uzavretá.
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alpland Pozri príspevok
Ahojte poprosím o radu: ako zabrániť aby mi holuby nechodili na balkón kadiť.každé ráno o 5-6:00 priletí 2-3 holuby, už asi 7 dni a hrkútaju si tam a aj sa vykadia, je možné ich nejako odplašiť?Pomôžte
Skús klietku s papagájom. Ten si bude brániť svoje teritórium,holuby budú chodiť inde.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

alpland Pozri príspevok
Ahojte poprosím o radu: ako zabrániť aby mi holuby nechodili na balkón kadiť.každé ráno o 5-6:00 priletí 2-3 holuby, už asi 7 dni a hrkútaju si tam a aj sa vykadia, je možné ich nejako odplašiť?Pomôžte
Skús tam povešať pár starých CD-čiek, nech sa ligocú.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ja by som ich vystrašil iným vtákom.
Sokolom.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

http://www.lady.sk/index.php?kategor...by&reakcii=117

zaujala ma táto diskusia, názory milovnikov holubov kontra nestastnikov, ktorí sa ich nijakym sposobom nedokazu zbavit, to znamena, ze to nie je take jednoduche...
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Chobot Pozri príspevok
Skús tam povešať pár starých CD-čiek, nech sa ligocú.
Na balkóne oproti nám tmajú tiež povešané CD-čka. A holub si posedáva na okraji balkóna a ďobe do nich ......... .
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

alpland Pozri príspevok
ako zabrániť aby mi holuby nechodili na balkón
p0z0r, on chce zabranit, aby mu NEchodili na balkon, nie aby mu chodili.

a teraz vazne: co takto sirena na fotobunku? a mohla by sa vypnut vtedy, ked su otvorene dvere na balkon
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Nuz ja o tom tiez mozem rozpravat... Byvame v byte na najvyssom poschodi, o dva domy dalej je prazdny dom a tam sa nastahovala asi 100vka holubov, ked som sa tam isla pozriet po streche, na balkone toho domu a na zemi lezalo plno zdochnutych holubov a nakadena tam bola riadna vrstva. kazde rano nam chodia kakat na balkon a robia si hniezdo v mojich kvetoch, ozieraju vyhonky a lamu mi vsetky kvety, vsetko je od nich zdevastovane, hocikedy ked nechame pootvorene okno v lete, vojdu do bytu a kakaju po kuchyni, linke, po stole, rozbili mi uz par crepnikov a tanier v kuchyni, pokakali nam spalnu... Raz som pozerala telku v obyvacke a normalne tam vosiel parik holubov rovno ku mne, uz sme nevedeli co si pocat, kadejake metody, nic nezaberalo, tak sme raz kupili jed na potkany, taka psenica napustena jedom, vsetky sa na to zleteli, 3kg jedu zmizlo v ich hrvoloch za jeden den a nic, ani jeden nezdochol... stalo nas to 2000 sk, no co uz, moj priatel uz vie, ako ich chytat, tak sme uz par holubom zatocili krkom.... ale co nam naozaj pomohlo, sme zavolali na urad a poslali nam chlapika s klietkou, umiestnil ju na strechu a kazdy den rano ju pride vyprazdnit, takze uz sme za mesiac pochytali asi 50 holubov, oni neviem co s nimi robia, ale sme si vydychli, lebo tie najhorsie holuby su uz prec, este su tu nejake, ale tie su plache. Ked holuby vymizli, zacali nam chodit na balkon sykorky a drozdy )) Odporucam to riesit takto, je to bezplatne.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

Bendymicus Pozri príspevok
neviem co s nimi robia
melu ich do parkov
0 0
Zdenka Tax Zdenka Tax

Zdenka Tax je offline (nepripojený) Zdenka Tax

AHoj Bendymicus, no som rada, ze sa ti podarilo holubov zbavit pomocou uradu, my sme od domovej spravy nemohli roky dosiahnut aby s tym nieco spravili.

to mysli, bezny miestny urad?
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

charonme Pozri príspevok
melu ich do parkov
ty myslíš vážne??
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Pohar Pozri príspevok
ty myslíš vážne??
no len dúfajme že to bol fór,,aj keď sa hovori ,,keď sa chce všetko sa dá,,:
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ktovie čo s nimi robia, ale ja som jedla už vývar z holuba s domácimi rezancami z domácich vajec, je to naozaj chutná polievočka. Odporúčam.
Naposledy upravil danushka : 23.05.09 at 14:10 Dôvod: jóoooooooj, bola tam tvrdka ako hrom !
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
danushka Pozri príspevok
Ktovie čo s nimi robia, ale ja som jedla už holubí vývar s domácimi rezancami z domácich vajec, je to naozaj chutná polievočka. Odporúčam.
a tých holubov v Košiciach je viac než dosť však danushka
000_1786.jpg  
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Ja vyjdem na balkón, že odplaším holuba (alebo hrdličku), ktorý sedí na šnúre na prádlo, aj sa rukou zaženiem a on len na mňa pozerá, čo chcem.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

aj my máme problémy s holubmi posledné dva - tri týždne, aj cd-čka sú povešané, aj prádlo na balkóne a oni jednoducho nemajú voči ničomu zábrany. Koľko krát ich nájdem aj na stolíku a tie "nakladené" veci pod nimi ani nehovorím - mám malé dieťa a je alergik a fakt už nevieme, čo s týmito holubmi robiť. Ráno okolo piatej - hrkú, hrkú, hrkú a mňa ide šlak trafiť.

Nevie fakticky niekto nejakú metódu na tie holuby? Zaskliť balkón zatiaľ nechcem, nakoľko mám dosť teplý byt... sem -sem s nápadmi ...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
A čo taký papagáj kakadu?


Naposledy upravil bettylou : 09.07.10 at 14:33
0 0
Evkake Evkake

Evkake je offline (nepripojený) Evkake

skusali sme CD-cka, igelitky, leskle pruzky, ... balkon vyzeral ako cirkusovy siator a oni si aj tak behom par hodin zvykli a opat prilietali. Pomohlo az zasklenie balkona. Takze pokial vam to financie dovoluju, radim zasklit, budete mat od nich urcite pokoj.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ak nechceš zaskliť, čo keby si skúsila natiahnuť okolo balkóna nejakú sieť s veľkými okami /ale nie tak veľkými, aby sa do nich holub vmestil/ - ako je to napr. na pamiatkach v Rakúsku či v Čechách. Niečo bezfarebné z PVC, čo by z diaľky nebolo vôbec vidno, ale účel by to splnilo. Tak mi napadlo -vlani som v záhradkárskych potrebách kupovala za pár centov na metráž tenučkú zelenú sieť s okami asi 10x10 cm na uhorky - možno dostať niečo také aj bezfarebné /ako rybársky či aranžérsky nylon/ a v iných rozmeroch - záleží, aký veľký ten balkón je...

- ak sadajú na parapet - skús tam dať hrantíky s kvetmi /bodliakmi?/
- na okno skús nalepiť nejakého dravca /ako na diaľničných "presklených" stenách/
- ak na okraj balkóna, skús tam dať tie špice /ako na pamiatkach, aby si tam nesadali/
- kdesi v inej téme radili nejaký sprej, ktorý vraj zaberá
- už sa mi minuli nápady
Naposledy upravil Oliwa : 09.07.10 at 18:14
3 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Blankake Pozri príspevok
Ja vyjdem na balkón, že odplaším holuba (alebo hrdličku), ktorý sedí na šnúre na prádlo, aj sa rukou zaženiem a on len na mňa pozerá, čo chcem.
Nemajú radi fialový dáždnik, ten keď otvorím, tak uletia všetci.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Blankake Pozri príspevok
Ja vyjdem na balkón, že odplaším holuba (alebo hrdličku), ktorý sedí na šnúre na prádlo, aj sa rukou zaženiem a on len na mňa pozerá, čo chcem.
Veď by Ťa ruka mohla bolieť ...
Je síce pravda , že počiatočné náklady sú trochu vyššie , ale dobrú vzduchovku teraz je možnosť v pohode od ruky kúpiť aj do tých 100 € .
Gapo Pozri príspevok
Nemajú radi fialový dáždnik, ten keď otvorím, tak uletia všetci.
Keď človek pustí jednu dobre mierenú , tak na balkóne zostane len jeden ...maximálne na podlahe ležať bude , ak ho ovšem strela neodhodí až mimo balkón ..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať