Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť ohľadne prepočtu spotreby kíl na metre štvorcové

Ahojte potrebujem poradiť akým vzorcom alebo spôsobom prerátam kilogramy na metre štvorcové. napr. mam 70 m2 a potrebujem vypočítať koľko kg štrku potrebujem na danú plochu pri výdatnosti štrku 62kg/m2
Naposledy upravil Dav : 19.04.16 at 05:26
4 komentárov     zbaliť
misoft A ty poznáš matematické operácie a rovnicu o jednej neznámej?
Rob si pr*el z niekoho iného.... toto ti vypočíta i školák základnej školy.
Takže študuj, ako sa to počíta.
buchač Podám chlapcovi pomocnú ruku...?

Možno myslel na metre kubické ...
misoft Tiež som na to myslel.... i divnô mi to bolo - tie square meters
bodliak možno na dáke štrkové lôžko...
lebo mne zase nesedí 62 kg štrku na m3
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak na 1 m2 potrebujes 62 kg strku, tak na 70 m2 potrebujes 70 krat viac kg strku, cize 70x62.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Robí si z nás našich deväť...... Opäť jeden z rýchlokvasených "poraďákov".....
    ivka70 no a? a co ked to naozaj nevie? vies kolkym dospelym ludom robi elementarna matematika zakladnej skoly problemy?
    Kabaka123 Ak na 1 m2 potrebujes 62 kg strku, tak na 70 m2 potrebujes 70 krat viac kg strku, cize 70x62.
    -------------------------------------------
    logika a ani matematika nepustí
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no - ja verím, že to nedokáže vypočítať. Mám skúsenosť z praxe, delili sme stavebné sporenie a bolo treba rozdeliť sumu v nejakom pomere. Vtedy riaditelka okrasnej pobočky vyhlásila - na toto má šikovný programček kolegyňa na krajskej pobočke. Kedysi sme ho mali aj my, ale už ho nemáme. A tak volala kolegyni. Potom sme 20 minút čakali. Keď sme jej tvrdili, že veď nemusí nikam volať, že to je trojčlenka, vyhlásila, že také v živote nepočula. A tak sme na papier napísali sumy zrátané narýchlo na telefóne. A čakali, kým kolegyna vypočíta a naspäť zatelefonuje. Samozrejme tie isté čísla, ako boli na papieri.
    Ona pracovníčka mala 50 rokov, v podstate môj ročník a svätosväte mi tvrdila, že oni v škole trojčlenku nepreberali. Mala samozrejme aj maturitu...

    Druhý príklad - chalan na tržnici predava kuriatka (huby) po tuším 1,7 10 dkg. Povedala som, že si prosím za 2€. On mi na to, že teda to on nevie, kolko by to malo byť. Tak som kupila za 1,7.... Ten bol mladý....
    Naposledy upravil Dáša_ : 18.04.16 at 19:56
    bodliak To muselo byť dávnejšie, dnes na to majú "appku" do štýlového ajfónu..

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Mal som "majstra". Odmeria 19 cm. Polovica, hmmmm, potrápil závit, 10 a pol.
    Odrezal, nesedelo.
    Zase odmeral, a zase 19 cm . Polovica... hmmm ... potrápil aj druhý závit, a zase odrezal 10 a pol.
    A zase nesedelo.
    Poslal som ho preč. Za toto pýtal 5 eur na hodinu.
    Kabaka123

    Potrebujem poradiť ohľadne prepočtu spotreby kíl na metre štvorcové

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.