Zavrieť

Porady

náklad 504

prosím o radu,
zákazníkovi sme zhotovili dielo za dohodnutú cenu, ktorú sme aj vyfaktúrovali (účtujeme sp.B, tj. 504/321).
Niečo sa však pokafralo a museli sme chybu na naše náklady odstrániť..
Mám použitý materiál dať tiež na 504? na tejto zákazke sme vlastne boli stratoví (obchod.marža je mínusová)..
alebo aký účet sa použije v takomto prípade za materiál naviac...
vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MMM je offline (nepripojený) MMM

    MMM
    Nerozumiem celkom Tvojej otazke. Pri sposobe B mas predsa material uz pri nakupe vsetok uctovany 501/321 a len na konci roka upravujes stav.
    A reklamaciu by som uctovala znizenim vynosov, cu mas zrejme uz zauctovane, ked Ti vysla minusova marza.
    A ak ste na opravu toho "diela" nakupovali tzv. naviac material dala by som ho normalne na MD 501 a Dal 321.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    MMM
    Nerozumiem celkom Tvojej otazke. Pri sposobe B mas predsa material uz pri nakupe vsetok uctovany 501/321 a len na konci roka upravujes stav.
    A reklamaciu by som uctovala znizenim vynosov, cu mas zrejme uz zauctovane, ked Ti vysla minusova marza.
    A ak ste na opravu toho "diela" nakupovali tzv. naviac material dala by som ho normalne na MD 501 a Dal 321.
    Účtovanie zníženia výnosu vidím iba v prípade, ak sa na základe reklamácie vystaví odberateľovi dobropis. Marža je u zadávateľa otázky mínusová vďaka náprave dodatočnej "zrady" - náklady na zhotovenie diela prekročili výnos.
    Inak, súhlasím s tým, že materiál bol už pri nákupe v nákladoch, resp. sa dokupoval a bol do nákladov daný a nie je potrebné ho účtovať inak, ako na 501.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.