Zavrieť

Porady

Prenájom pozemku.

Stará mama vlastnila pozemky, na ktorých je postavená výrobná hala.Teraz som zdedil tieto pozemky ja a žiadam o spätné doplatenie nájmu/odkedy ju postavili/, ale podľa ich právnika nemám na to nárok.Nájom nikdy neplatili ani starej mame.Podľa akého zákona by som sa mal riadiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak nemali uzavretú nájomnú alebo inú zmluvu, ide o bezdôvodné obohatenie, máš nárok požadovať odplatu za minulé roky vo výške nájomného. Toto právo sa premlčuje - dvojročná subjektívna premlčacia doma (odkedy si sa o tom dozvedela) + trojročná objektívna premlčacia doba (dozadu).
    Ak ti právo na odplatu právnik popiera, podaj čím skôr žalobu na súd, aby ti neuchádzali ďalšie peniaze.
    Počas dedičského konania mohli žiadať o platby dedičia spoločne (ako spoluvlastníci).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ganéša ...akosi sa v tom strácam...Môžeš mi to prakticky vypočítať?Hala je tam od 2001, dedičské bolo ukončené 12/2013.
    Ešte jeden dotaz:prečo sa mám opäť registrovať, aby som sa dostal k ďalším odpovediam, veď som registrovaný na Porade.Nie je to divné registrovať sa po registrácii?
    Mária27 Keď sa prihlasuješ, dáš meno a heslo, začiarkni aj "zapamätať" - potom sa nebudeš musieť stále prihlasovať, tým viac nie registrovať.
    Mária27 Najskôr - mali ste uzavretú nájomnú zmluvu, alebo nie? Ak bola uzavretá, pýtaj si dohodnuté nájomné - tam sa to premlčuje po troch rokoch, ale oni sa musia premlčania dovolať (čo sa asi dovolajú).
    Ak budeš žiadať od smrti poručiteľa - lebo odvtedysi vlastníkom - oni sa dovolajú premlčania, nemusí ti súd priznať trovy konania.
    To isté platí pri bezdôvodnom obohatení, lenže tam je to premlčané po dvoch rokoch.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.