Zavrieť

Porady

Číslovanie vystavených faktúr

Prevzala som jednoduché účtovníctvo a v tej kope neporiadku som natrafila na zaujímavé číslovanie vystavených faktúr. Vôbec nie sú číslované zaradom 1,2,3... atď, ale hala bala. Klient ich čísluje podľa zákazok, teda len podľa tých, čo sa zrealizujú. Tým pádom v číselnom rade sú riadne medzery.
Neviete, či existuje nejaký predpis, ktorý hovorí o číslovaní, či ho mám ďalej nechať, nech si čísluje ako sa mu chce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    Dada Pozri príspevok
    Prevzala som jednoduché účtovníctvo a v tej kope neporiadku som natrafila na zaujímavé číslovanie vystavených faktúr. Vôbec nie sú číslované zaradom 1,2,3... atď, ale hala bala. Klient ich čísluje podľa zákazok, teda len podľa tých, čo sa zrealizujú. Tým pádom v číselnom rade sú riadne medzery.
    Neviete, či existuje nejaký predpis, ktorý hovorí o číslovaní, či ho mám ďalej nechať, nech si čísluje ako sa mu chce?
    aj ja mám klienta, ktorý čísluje fa podľa mesiacov a počtu faktúr v danom mesiaci. Síce som ho už prinútila, aby to čísloval správne, ale predtým som zaúčtovávala podľa správneho môjho číslovania do odoslaných, resp. vystavených faktúr a jeho číslovanie som dávala ako variabilný, resp. špecifický symbol a takto som tlačila účtovné doklady k vystaveným faktúram, aby v prípade daňovej kontroly videli daňováci postupnosť faktúr...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    cactus Pozri príspevok
    aj ja mám klienta, ktorý čísluje fa podľa mesiacov a počtu faktúr v danom mesiaci. Síce som ho už prinútila, aby to čísloval správne, ale predtým som zaúčtovávala podľa správneho môjho číslovania do odoslaných, resp. vystavených faktúr a jeho číslovanie som dávala ako variabilný, resp. špecifický symbol a takto som tlačila účtovné doklady k vystaveným faktúram, aby v prípade daňovej kontroly videli daňováci postupnosť faktúr...
    Tiež to považujem za nesprávne, i keď som sa stretla s takýmto číslovaním VFA i u veľkých firiem. Dávajú číselné rady VFA podľa mesiaca. NApr. január: 01xxx001, 01xxx002, Február: 02xxx001, 02xxx002.....

    Ak by bolo číslovanie počas roku od 0800001....0800100, .....je to OK.
    Čo sa môže dať spraviť s čislovaním podľa mesiacov...... Máme veľa vynaliezavcov, kt. by nebránilo v decembri strčiť FA do číselného radu februára ako poslednú položku. Keď mám číslovanie vzostupne od 1.....strčiť tam nemáme čo, preto nezastávam mesačný spôsob čislovania FA.

    Číslovanie vystavených faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.