Zavrieť

Porady

Opuchnuty členok

Dobry den mam uz tyzden-2 opuchnuty členok noha mi už pomaličky odpúcha no chcem sa spýtať kolko to bude ešte trvat lebo na letnej dovolenke z opuchnutym členkom nechcem byt poradte prosím dáke radi ako to urýchliť mám 13 rokov meriam 178 cm vazim 64 kg natieram si to fastungelom .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    Na opuch alebo výron pomáha Priessnitzov zábal. Namočiť nejakú látku do studenej vody (pri dospelých môže byť aj biely alkohol),vyžmýkať, omotať okolo členka. Na to omotať igelitom alebo potravinárskou fóliou a na to suchou látkou. Nechať pôsobiť 1 až 2 hodiny. Opakovať najskôr po 4 hodinách.
    UNNAMED vyskusam dakujem za radu
    UNNAMED toto je bratov ucet
    arizona no, len dufajme, ze nemas este dalsich xxx surodencov :-)

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Členok bolieva aj pol roka. Bolesť rýchlo zaženie Flector gel, vtierať 2-3-krát za deň.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    UNNAMED mna neboli len je opuchnuty
    BXLmiami Nenapísal/a si prečo je členok opuchnutý a či si bol/a u lekára.
    UNNAMED Spadol som a vyklbil som si clenok o 5 dni nato som chodil ako rybicka nic ma nebolelo iba tam mam opuch
    BXLmiami Tak to znamená,že nemáš ešte chodiť ako rybička,ale noha potrebuje kľud.
    UNNAMED Opuch uz myzne trosku to vidiet no ak sa to bude liecit ako posledne dva dni do konca maja noha ako nova. Chcem sa len predsa spytat ked mi to uz cele zmizne tak ako dlho ju mam este nezatazovat .
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Čo predchádzalo tomu opuchu ???

    Nejaká športová činnosť , vyvrtnutie kotníka ???
    Alebo si prudko vstal od PC ???

    Na prvotné ošetrenie opuchu sa zvykne dávať obklad z octanu hlinitého ( bežne majú v lekárni ) , alebo postačuje aj ten roztok octu a vody v pomere 1 : 1 ...
    Tie masti sú na bolesť a doliečenie.

    Ale ak sa jedná o niečo vážnejšie , že nemôžeš došliapnuť na klenbu , dá sa už uvažovať o návšteve lekára ...RTG by bolo vhodné a vylúči poškodenie väziva , šliach a okolia celého kotníka .

    Doporučujem nezanedbať ošetrenia , nakoľko takéto zranenia sa potom zvyknú opakovať a následky sa vlečú už celý život .

    P.S.:
    Vravím ako bývalý hádzanár , kotníky dostávali festovne zabrať ...
    UNNAMED Spadolsom no ked chodim kracam skacem neboli ma iba tam je opuch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.