Zavrieť

Porady

Dohodár bez príjmu - evidencia v ZP a SP

Ahojte,

14.11.2016 nastupil dohodár na DoPČ na max.10h týždenne, s predpokladaným pravidelným príjmom. Odpracoval po 2h denne v pracovné dni, až do 30.11.2016. Od 1.12.2016 - 31.12.2016 ho nebolo treba, a teda nepracoval. K 31.12.2016 došlo k ukončeniu dohodou. (Popri dohode má TPP u iného zamestnávateľa)

Dočítala som sa, že ak neodpracoval nejaké dni v mesiaci, treba do konca nasledujuceho mesiaca (31.1.2017) nahlasiť do ZP neodpracované dni, kódom K a Z.

1. Treba ho odhlásiť k 30.11.2016?
2. Ak nahlasim koniec k 30.11.2016, kedy pracoval naposledy, potom nemali byť neodpracované dni nahlásené do 31.12.2016 ?
3. Keďze už ale znova nenastúpil, a teda nemám už další kod Z, mam iba poslať odhlášku zo ZP k dátumu 31.12.2016? Nevadí ak budu mať dve odhlášky za sebou?
4. Uvádza sa ešte v mesačnom výkaze za december ?
5. Ako ho uviesť v sociálnej poisťovni?

Dakujem veľmi pekne za rady.
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

    LydaLyda
    V zdravotnej poisťovni by som ho odhlásila dňom 31.12.2016, nakoľko v tento deň došlo k ukončeniu DoPČ - dohodou. Tak isto by som ho odhlásila aj zo soc. poisťovne. V ev. liste dôchodkového poistenia by som mu zadala začiatok DoPČ 141116 do 311216 a VZ by mal len za obdobie za november a to od 141116 do 301116.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 do ZP sa hlási iba tie dni, ktoré pracoval.....
    teda pre ZP neplatí, že musí byť prihlásený a odhlásený ako do SP, a tam sa podáva prihláška a odhláška v dobe ako trvala dohoda
    zk24 Takže do SP klasická odhláška k 31.12.2016 a do ZP k 30.11.2016 ?
    LydaLyda Pravidelný príjem na dohodu (tento za-nec pracoval každý pracovný deň 2 hod.), takže sa v tomto prípade neprihlasuje na dni do ZP, ale len začiatok nástupu na DOPČ a koniec DOPČ. Na konkrétne dni sa hlási ak je pravidel. príjem na dohodu, ale napríklad len na niektorý pracovný deň v týždni). Do SP tiež prihláška pred nástupom na DOPČ a odhláška pri ukončení DOPČ.
    zk24 V decembri však neodpracoval ani jeden den, posledný krat kedy odpracoval u zamestnávateľa bolo 30.11.2016.

    zdravotné poistenie:
    Podľa § 11 odst. 3 sa FO nepovažuje za zamestnanca v dňoch kedy nepoberá príjem zo zárobkovej činnosti. Preto som zmätená, či nahodou sa neuplatnuje že som povinna nahlasiť zmenu platiteľa poistného do konca nasledujuceho kalendárneho mesiaca z dôvodu, že v čase trvania dohody sa nepovažoval za zamestnanca (lebo nepoberal príjem), a teda do 31.12.2016 nahlasiť zmenu k dátumu 30.11.2016.
    zk24 Ak uvažujem správne, že do ZP treba nahlasiť zmenu platiteľa poistného k 30.11.2016 do konca nasl.mesiaca (31.12.2016), potom už do ZP neoznamujem definitívne skončenie pomeru?
    Mila123 áno je to tak,,,,,
    zk24 Super, vďaka. Je víkend, tak to ešte stíham
      zbaliť

    Dohodár bez príjmu - evidencia v ZP a SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.