Zavrieť

Porady

Výpoveď po týždni v práci, zaradenie na úrad práce

Som zamestnaný týždeň u zamestnávateľa. Úprimne povedané, pohovor asi prebehol horúcou ihlou a obaja spejeme k dohode o ukončení trvalého pracovného pomeru.

Vie ma úrad práce zaregistrovať naspäť hneď ako tam teraz prídem, alebo budem musieť čakať pár mesiacov ?
A teda, je niečo také ako "ochranná doba", kedže som niekde počul o 2ch týždňoch, dokedy sa môžem na úrad vrátiť a zoberú ma tam tak, ako by som ani neodišiel.

Prosím iba fundované odpovede. Dezinformácií je plný internet.

Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Poberal si dávku v nezamestnanosti?
jozefxyz Nie, dávku som nikdy nepoberal. Na úrade som bol 5 mesiacov, a v tej firme som už raz pracoval. No na inej pozícii.
Neuplatňoval som si ani nijaký iný príspevok, počas doby registrácie na UPSVaR
veronikasad Teda nemáš splnenú podmienku 730 kal.dni poistenia v posledných troch rokoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pracovný pomer v skúšobnej dobe môže ukončiť zamestnanec aj zamestnavatel. Oznámenie treba urobiť druhej strane písomne, spravidla tri dni vopred.

    Úrad práce neskúma dôvod ukončenia pracovneho pomeru. Ak sa znovu zaeviduje do 7 kal.dni od skončenia prác.pomeru, zaradia ťa do evidencie spätné od nasledujúceho.dna po ukončení prác.pomeru
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jozefxyz Oki, ďakujem

    Avšak, ja by som celkom rád využil príspevok na Mobilitu za prácou, na ktorý mám ako 3 a viac mesiacov nezamestnaný nárok.
    Budem mať ten nárok aj pri zmene zamestnavateľa ? ... a aj v prípade že sa medzitým zaregistrujem na úrad práce ?
    Ďík
    veronikasad Informuj sa na Úrade práce, pravdepodobne ti nárok na tento príspevok vznikne az po ďalších troch mesiacoch evidencie na úrade práce,
    jozefxyz ok, dakujem
      zbaliť

    Výpoveď po týždni v práci, zaradenie na úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.