Zavrieť

Porady

MA NIEKTO SKUSENOST S FIRMOU SYNTEC OHLADNE STAVBY MONTOVANEHO DOMU??

ZAUJALA MA ICH STRANKA,LEN MI PRIDU TIE CENY V POROVNANI S INYMI FIRMAMI NIZKE??HM,JE TO DOBRE,LEN CI AJ ROBOTA JE DOBRA??VOPRED DIK
Usporiadat
zdenkaondruskova zdenkaondruskova
Nám firma SYNTEC stavala montovaný dom v r. 2010. Cena bola dobrá a velmi sme spokojní s kvalitou práce. Bývame už v dome a zatial sme závady nezbadali. Ak by sa náhodou aj nejaké vyskytli, verím, že nám ich odstránia, lebo spolupráca s vedením firmy aj s jej pracovnikmi je vynikajúca. Sú velmi ústretoví - jednoducho podnikatelia akých je zrejme u nás málo. Fakt odporúčam túto firmu každému.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
2011 2011

2011 je offline (nepripojený) 2011

Uz je to asi neaktualne, ale pre inych pripadnych zaujemcov o sluzby firmy Syntec.
Zial, uzavreli sme s nimi zmluvu na stavbu montovaneho domu a momentalne zacinam lutovat. Prve dojmy fajn. Ale po zacati stavby uz su moje pocity opacne. Asi si na svoje plecia zobrali viac roboty, ako stihaju v skutocnosti. Kedze nemame dokoncenu robotu, nemozem este zhodnotit celkovu pracu. Ale ak by sa s nimi niekto rozhodol uzavriet zmluvu, odporucam stanovit si presne terminy a SVOJE!!! podmienky. Lebo stavebnici sa radi vyhovaraju na pocasie. V nasom pripade je pocasie idealne od zaciatku stavby az na obcasne prehanky a my len cakame, cakame, cakame....
0 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

2011, ako to vyzerá s vami teraz, je tvoj názor už lepší na Syntec? Tiež uvažujem o dome od tejto firmy, celkom sa mi zatiaľ pozdáva... Vďaka...
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

V Rusovcach za BA v lokalite Pieskový hon stavia táto firma jeden dom...dnes som ho náhodne našiel...skočte sa pozrieť
0 0
2011 2011

2011 je offline (nepripojený) 2011

GC_DIABLO Pozri príspevok
2011, ako to vyzerá s vami teraz, je tvoj názor už lepší na Syntec? Tiež uvažujem o dome od tejto firmy, celkom sa mi zatiaľ pozdáva... Vďaka...
Mame uz mesiac zaliatu zakladnu dosku. Cize zaciatok stavby bol pred 2 mesiacmi a sme len na zakladnej doske. Vraj sa ma zacat kazdu chvilu. Neviem, mozno len my nemame stastie. Nemam z toho radost, ked pocasie je vacsinou krasne a nic sa tam nedeje. Uz tam ani moc nechodime, lebo je to len minanie benzinu. Ale stale pevne verim, ze to nakoniec dobre dopadne. Vraj by to teraz malo ist rychlejsie, ako som sa dozvedela od inych ludi. Zial komunikacia s konatelkou je u nas uz zla, trosku sme ignorovani, tak nam ostava len spoliehat sa na uspesny koniec. Ak sa neponahlate, mozem informovat po nejakej dalsej etape. Na 4 mesiace vystavby domu na kluc (ako maju v ponuke) by som sa moc nespoliehala.
0 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

veru, zaujímalo by ma to, pretože uvažujeme o stavbe na budúci rok (2012) Za každé info budem vďačný.
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

GC_DIABLO Pozri príspevok
veru, zaujímalo by ma to, pretože uvažujeme o stavbe na budúci rok (2012) Za každé info budem vďačný.
tak skús : http://www.montodom.sk
od začiatku montáže po odovzdanie stavby % 3 mesiace a môžeš sa sťahovať. A to nie sú reči, ale fakty.
0 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

Viem o tej firme, ale v mojej cenovej relácii je tam iba dom Tina, no majú zverejnený iba zvláštny nákres, akoby tam chýbalo poschodie. Takže neviem, čo si o tom mám myslieť.
Uvažujem viac o firme Syntec, prípadne som videl pre mňa zaujímavý projekt od firmy Promiprojekt - Laguna 11. Poznáte niekto túto firmu?
Pôvodne som uvažoval aj o firme Domeco, ale neviem neviem... Zdá sa, že sú na trhu asi noví, dávajú rozporuplné informácie. Každopádne, potrebujem nájsť spoľahlivú firmu s dobrými cenami na stavbu domu v okolí Piešťan...
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

pri dome TINA Ti nemôže chýbať poschodie, keď je to dom s jedným podlažím (akoby bungalov ). Zle si pozeral.Ale ak by si chcel na ten dom aj bývanie na poschodí, v tom prípade to nie je problém, lebo sa to dá ...
0 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

len potom načo sú v nákrese schody?? Nie je tam podkrovie? Je tam iba jedna izba a obývačka, trošku málo ak je to iba tak...
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

tie schody sú ako alternatíva v prípade, že chceš dom podpivničený. Je to iba nákres,takže dispozičné riešenie a zmena rozlohy jednotlivých izieb je možná. Je tu možnosť nechať zákazníka, aby si upravil izby podľa seba a až potom projektant vyhotoví výkresovú dokumentáciu k stavebnému povoleniu.Z tohto návrhu môžeš mať jednoducho dom ako:
*bungalov
*bungalov podpivničený
*dom s podkrovným bývaním bez, alebo s pivnicami.
0 0
2011 2011

2011 je offline (nepripojený) 2011

GC_DIABLO Pozri príspevok
veru, zaujímalo by ma to, pretože uvažujeme o stavbe na budúci rok (2012) Za každé info budem vďačný.
Takže, dávali sme firme čas, aby sme mali o nich lepšiu mienku. Ale nepodarilo sa. Nepochybujem o kvalitách robotníkov, dúfam, že dielo bude vo finále v poriadku. Žial sú to len maďarsky hovoriaci ľudia (alebo sa len tak tvária), takže komunikácia je obmedzená len na konateľku a to je dosť ťažké, pretože naše stretnutia na stavbe sú veľmi zriedkavé (za celý čas, cca 4 mesiace len 2x).
Trošku to skrátim... neprofesionálne správanie, pri našom nesúhlase s niečim pomaly hysterické reakcie... a to naozaj nemáme nijaké špeciálne požiadavky. Veľakrát ide aj o veci, ktoré už boli dopredu dohodnuté a z neznámeho dôvodu bez nášho vedomia riešené ináč a bez nášho vedomia.
Čize stavba na kľúč za 4 mesiace-v našom prípade určite nehrozí, ceny na kľúč v ponuke sú len veľmi orientačné, nám sa to dosť navýšilo, i keď sme nevyberali žiadny luxus, „postavíme Vaše sny“-tiež neplatná hláška na stránke. Po nezmyselných argumentoch sme už v toľkých prípadoch ustúpili (pre istotu), že už to nie je úplne 100% náš sen. Ide nám hlavne o skoré sťahovanie a nechceli sme riskovať ďalšie problémy s dostavbou. Pri poslednom (dosť závažnom) pochybení firmy a našom včasnom domáhaní sa nápravy sme mali už pocit, že my sme tí, čo stále zdržujú a vymýšľajú. Ostáva im niečo vyše mesiaca (snáď). Sme v neustálom strese, čo sa zas „nepodarí“, čo nás za ten mesiac ešte čaká a čo tam zas zajtra nájdeme ináč spravené, než bolo dohovorené. Svojim kamarátom, ktorí chceli tiež niečo podobné a čakali na naše skúsenosti s firmou, hovorím NIE!

Stále platí, človek sa učí na svojich chybách, dnes už by sme veľa vecí riešili iným spôsobom. Myslím, že určité problémy by asi vznikli aj u iných firiem, preto stále hovorím, na všetko sa treba pripraviť, všetko stále kontrolovať, nikomu neveriť, všetko mať minimálne písomne podložené...
0 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

2011, tak to ma vážne mrzí, že vám to takto dopadlo. Ja som chvíľu s firmou Syntec komunikoval, ale nemal som z toho dobrý pocit.

Nakoľko chceme stavať až na budúci rok, začali sme dosť vážne uvažovať o murovanej stavbe a firme Ekonomické stavby. Majú celkom zaujímavú ponuku, zatiaľ som si dal iba naceniť dva domy z katalógu fy. Prodom - Klassik 102 a Klassik 104, ktoré vo verzii murovanej oproti montovanej zas o toľko drahšie nie sú, špeciálne vzhľadom na ponuky rôznych firiem, ktoré som si vyžiadal. Nejaké zlé referencie som na túto firmu zatiaľ nevidel (ak nerátam starosti so stavbármi a drobnými nedostatkami, ktoré sa občas podaria, keďže si firma prenajíma iné firmy na samotnú stavbu). Začali sme aj uvažovať o dvojgeneračnom dome - Stela 9 (ale upravil som si ho, zmenil som pôdorys, akurát rozmery domu zostali zachované, uvidím aká bude cena) s mojimi rodičmi, keďže oni majú starý a príliš veľký dom, ktorý by potreboval opravy a vykurovanie ich vychádza draho. Uvažujeme aj o firme Tatradomy, v Hôrke nad Váhom postavili celú štvrť a vyzerá to celkom fajn, uvidí sa.
Keď budem mať niečo nové, napíšem aj pre iných...
0 0
2011 2011

2011 je offline (nepripojený) 2011

Ja stále dúfam, že aspoň dom bude v poriadku, keď už ich prístup je veľmi zlý. Nerada by som riešila prípadné reklamácie.

Držím palce!!! Keby som sa dozvedela o nejakej dobrej firme, tak dám vedieť. Žiaľ ešte nie je toľko skúseností "na trhu", aby si bol človek na 100% istý. Aj my sme si Syntec vybrali podľa zatiaľ iba dobrých ohlasov. Kto vie, či si ich nepísali sami... Aj zmluvu sme riešili s právnikom, atď. Ako som písala, nedať na dobré reči, všetko dokumentovať, fotiť, podpisovať, dohliadať... Odvďačiť sa môžeš po úspešnom zakončení
0 0
Rol Rol

Rol je offline (nepripojený) Rol

Tiez som sa rozhodol prispiet svojou skusenostou s firmou Syntec, aj ked to nemam vo zvyku Minuly rok som chcel stavat dom a jedna zo skumanych firiem bola aj Syntec-SK. Po precitani tejto temy som rad, ze som sa pre nich nerozhodol. Vystupovanie rozpacite a dost podozrive boli aj odpovede "nic nie je problem" Vacsinou pri takomto spravani byva problem skoro so vsetkym. A ako citam, tak sa mi to zas raz potvrdilo. Bol som aj v Slovenskom dome a tam to spravanie a jednanie malo nejaku formu. Nakoniec som sa ale aj tak rozhodol pre byt.
PS: Syntec-SK si zalozil nejaku odnoz Syntec Slovakia (orsr.sk) Kto vie preco...
0 0
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

GC_DIABLO Pozri príspevok
2011, tak to ma vážne mrzí, že vám to takto dopadlo. Ja som chvíľu s firmou Syntec komunikoval, ale nemal som z toho dobrý pocit.

Nakoľko chceme stavať až na budúci rok, začali sme dosť vážne uvažovať o murovanej stavbe a firme Ekonomické stavby. Majú celkom zaujímavú ponuku, zatiaľ som si dal iba naceniť dva domy z katalógu fy. Prodom - Klassik 102 a Klassik 104, ktoré vo verzii murovanej oproti montovanej zas o toľko drahšie nie sú, špeciálne vzhľadom na ponuky rôznych firiem, ktoré som si vyžiadal. Nejaké zlé referencie som na túto firmu zatiaľ nevidel (ak nerátam starosti so stavbármi a drobnými nedostatkami, ktoré sa občas podaria, keďže si firma prenajíma iné firmy na samotnú stavbu).
Predpokladam ze Ekonomicke stavby su spojene s firmou rovnakeho mena v Cechach. A ak budete hladat aj na ceskych strankach najdete hodnoteni a casto nie pozitivnych dost. Ale sam som s nimi nic nemal, mozno su ok. Len ked sme stavali dom tak som o nich cital celkom dost.
0 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

tak som sa ešte poriadne povŕtal na internete a na youtube a Ekonomické stavby taktiež zavrhujem. Akurát už neviem, s kým by som tak staval Akosi tie firmy sú všetky podvodnícke. Asi si dám spraviť projekt samostatne, všetko si vybavím sám a nakoniec dám dom postaviť niektorej firme z môjho blízkeho okolia, ideálne takej, kde niekoho poznám. Je to hrôza ako je dnes všade plno podvodníkov a zlodejov. Ale však ryba smrdí od hlavy, všakže...
0 0
2011 2011

2011 je offline (nepripojený) 2011

Kamarát to riešil podobne, niektoré veci si dokonca spravil aj sám, prípadne s nejakým odborným dozorom. Veľa tým ušetril. Hlavne, keď sledoval a vybavoval rôzne akcie na materiál. Zas tomu musíš venovať dosť času. A druhý kamarát si najímal partiu robošov na čiastkové roboty. Zdá sa mi, že s robotou bol spokojný. Skúsim sa spýtať, či je spokojný stále a keď tak dodať kontakt, ak by si mal záujem.
0 0
2011 2011

2011 je offline (nepripojený) 2011

Konečný názor na firmu Syntec z Nitry po dokončení stavby: NIKDY VIAC!!!! Ak sa chcete vyhnúť stresom a nečakanému predražovaniu stavby, nenechajte sa od nich nalákať. Je smutné, že kvôli absolútne neprofesionálnemu správaniu vedenia prídu o prácu ináč celkom šikovní majstri. Ale naozaj NEODPORÚČAM!!!
0 0
2011 2011

2011 je offline (nepripojený) 2011

Boli sme upozornení nemenovanou osobou o riešení našich príspevkov na firmu Syntec (ikeď stránka porada.sk slúži na odovzdanie skúseností a názorov) Preto sme sa rozhodli...beriem späť svoje negatívne názory na firmu Syntec z Nitry, všetko bolo super a každý nech si spraví názor sám...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať