Zavrieť

Porady

zateplenie stropu

Dobry den, potrebovala by som poradit. Chcem zrekonstruovat strop 11,5 x 8,5 m. Chcem z toho urobit bungalovy typ. Teraz mam sedlovu strechu, hrady na strope, ktore su od seba 90 cm vzdialene a ich velkost je 18 x 28 cm na tom su drevene dosky, Ter papier a skvarobertonovy poter. Vzhladom na vymenu tazsej kritiny krov sa zacal rozchadzat preto musim urobit veniec a chcem odlahcit strop odstranenim skvarobetonoveho poteru. Ak budem mat dobre hrady chcela by som to zateplit a neviem sa rozhodnut akym sposobom. Mam tam dat tvrdeny nobasil a pod to nejaku parozabranu alebo tepelnu izolaciu vatovej konzistencie balenej v rolkach? Prosim Vas poradte mi ako nalepsie by sa to dalo zateplit a dalej chcem v obytnych priestoroch na strop dat sadrokarton a bolo mi doporucene, ze mam medzi terajsim palachovym stropom a buducim namontovanim sadrokartonom dat 5 cm vatu z reflexnou foliou. Prosim Vas poradte mi ako to mam vyriesit z povalovej aj obytnej strany stropu a aky material a v akej hrubke mam pouzit? Dakujem za Vase odpovede. .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bony-p je offline (nepripojený) bony-p

    bony-p
    Ja by som na povalovú časť použil polystyrén, podlahový alebo fasádny aspoň 8 cm hrubý ale len vprípade ,že sa nebude po ňom chodiť. Nenasiakne do seba vlhkosť .Je tu ešte možnosť do dutého priestoru medzi záklopy nafúkať drtenú celulóznu izoláciu , zatial málo používané . Z interiéru by som dal sadrokartón, tepelnú izoláciu aspoň 5 cm aj viac ,reflexnú parozábranu prelepenú reflexnou páskou, pozor nedávať bodové sviatidlá poškodila by sa parozábrana.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.