Zavrieť

Porady

pracovný čas - 12 hodín nepretržite

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohladom pracovného času. Som na dohodu u zamestnavatela.. môzem pracovať 12 hodín stále každý deň od pondelka do nedele? alebo aj viac?? okolo 84 hodin za týzden?... či to náhodou nie je protizákonné
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem od 11. novembra do 8. januára... a vlastne mám dohodu na hodiny.. lenže doteraz som pracovala tak, že 2 dni som pracovala 12 hodín a dva dni som mala volna... menila som sa s kolegom.. ale teraz je to tak, ze budeme obaja pracovať a možno aj 14 hodín od pondelka do nedele.. okrem 25. dec. a 1. januára.. čo je zákonom dané voľno

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lucinka9513 Pozri príspevok
    pracujem od 11. novembra do 8. januára... a vlastne mám dohodu na hodiny.. lenže doteraz som pracovala tak, že 2 dni som pracovala 12 hodín a dva dni som mala volna... menila som sa s kolegom.. ale teraz je to tak, ze budeme obaja pracovať a možno aj 14 hodín od pondelka do nedele.. okrem 25. dec. a 1. januára.. čo je zákonom dané voľno
    nepýtala som sa na odmeňovanie, ale či máš uzatvorenú dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o pracovnej činnosti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lucinka9513 Pozri príspevok
    dohodu mám uzatvorenú
    akú dohodu ? Pozri názov. Každá je inak limitovaná množstvom hodín, ktoré môžeš odpracovať. Akú prácu vykonávaš ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lucinka9513 Pozri príspevok
    dohoda o vykonaní práce
    Na DoVP môžeš odpracovať u jedného zamestnávatela 350 hod. ročne.

    § 224 Zákonníka práce
    Na začiatok

    ...
    (2) Na základe uzatvorených dohôd podľa § 223 je zamestnávateľ povinný najmä

    a) utvárať zamestnancom primerané pracovné podmienky zabezpečujúce riadny a bezpečný výkon práce, najmä poskytovať potrebné základné prostriedky, materiál, náradie a osobné ochranné pracovné prostriedky,
    b) oboznámiť zamestnancov s právnymi predpismi a ostatnými predpismi vzťahujúcimi sa na prácu nimi vykonávanú, najmä s predpismi na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci,
    c) poskytnúť zamestnancom za vykonanú prácu dohodnutú odmenu a dodržiavať ostatné dohodnuté podmienky; nároky zamestnanca alebo iné plnenia v jeho prospech nemožno dohodnúť pre zamestnanca priaznivejšie, ako sú nároky a plnenia vyplývajúce z pracovného pomeru,
    d) viesť evidenciu uzatvorených dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru v poradí, v akom boli uzatvorené,
    e) viesť evidenciu pracovného času zamestnancov, ktorí vykonávajú prácu na základe dohody o brigádnickej práci študentov a dohody o pracovnej činnosti.

    (3) Zákazy niektorých prác pre ženy prác a pracovísk pre tehotné ženy, matky do konca deviateho mesiaca po pôrode, dojčiace ženy a mladistvých platia aj pre práce vykonávané na základe týchto dohôd.

    § 225
    áno to viem, len som chcela vedieť, či je správne pracovať 12-14 hodín od pondelka do nedele... pretože niekde som čítala, keď pracuješ 12 hodín tak by si mala mať aj nejaké volno

    pracovný čas - 12 hodín nepretržite

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.