Zavrieť

Porady

Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť: e-shop

Zdravim, ak vytvaram temu ktora tu uz je tak sa ospravedlnujem
Tuto temu by som chcel adresovat hlavne ludom ktory uz prispevok dostali. Ja som momentalne zaregistrovany na urade prace a cakam na kurz pre zacinajucich podnikatelov. Mam par otazok na ktore mi na urade odpovedali vetou: "vsetko sa dozvies na kurze". Lenze mne sa nechce cakat a rad by som si naplanoval veci dopredu
1. Na co vsetko mozem pouzit prispevok a v akej vyske? (okrem odvodov, vytvorenia stranky)
2. Kontroluje to niekto na co boli pouzite peniaze?
Za odpovede vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    napr. na nákup regálov, zostavy PC, stolík pod PC, stolička, k tomu archivačná skriňa, reklamu, inzrciu, nákup drobného náradia, prenájom miestnosti na podnikanie ......
    kontroluje to Úrad práce presne podľa kalkulácie nákladov v podnikateľskom zámere, ktorý si obhájil pred komisiou

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Rýchlo uteč z UP !!! Stratíš tam len čas a nervy !!!

    coudo je offline (nepripojený) coudo

    coudo
    Vdaka za rychlu odpoved takze v kalkulacii nakladov si stanovim urcitu cenu za ktoru mi vytvoria e-shop. ako by som riesil situaciu keby mi firma ktora mi vytvara moj e-shop povie ze sa to predrazilo?
    a ako konkretne to kontroluje urad prace? ci iba podla faktur?

    coudo je offline (nepripojený) coudo

    coudo
    chvilami nad tym rozmyslam pri tych hlupostiach co si vymyslaju a hlavne ked mi povedali ze vobec nemaju sajnu kedy budu robit najblizsi kurz pre zacinajucich podnikatelov a aj tak uz je vela uchadzacov. aku mas skusenost ty?
    odpoved pre Dantessa

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    coudo Pozri príspevok
    chvilami nad tym rozmyslam pri tych hlupostiach co si vymyslaju a hlavne ked mi povedali ze vobec nemaju sajnu kedy budu robit najblizsi kurz pre zacinajucich podnikatelov a aj tak uz je vela uchadzacov. aku mas skusenost ty?
    odpoved pre Dantessa
    Bohužiaľ Ta sklamem, ale moja a priatelkina skúsenost je velmi zlá. Boli sme na UP zahlaseni obaja a po 6 mesiacoch nosenia papierikov nám to ajtak nedali. Konkretne sme nespravili testy. Ked sme sa opytali, že čo budu testy obsahovat povedali, že hlavne body živnostenskeho zakonu. Tiež nič bližsie nevedeli. tie sme sa naucili samozrejme a nakoniec dali otazky, ktoré spravilo z 30 ludi asi tak 3. Proste tie najukritejsie otazky v Ziv. zakone. Milné odpovede, ktoré Ta poplietli. Proste test, ktorý bol vytvorený na to, aby ho spravilo čo najmenej ľudí.

    Ked sme sa rozhodli ísť bez UP, tak sme VSETKo vybavili do 2 tyzdnov a už sme podnikali. Inak sme ale stratili pol roka a neziskali nič. Teda, ziskali sme skusenosti o tom, že na slovensku je podpora podnikania od statu NULOVÁ !!!

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    No... keď som ja žiadala o dotáciu, tak z 20tich urobilo 20. boli tam síce otázky, ktoré miatli, ale nezrozumiteľné a zákerné boli asi len 2 + získavaš body za absolvované školenie a za iné veci, takže by to nemal byť problém. Pokiaľ viem, nám povedali, že na reklamu si peniaze z dotácie nemôžeme uplatniť a na odvody môžeme dať max. 20% dotácie.

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    každý kraj má inak špecifikované na čo je možné dotáciu použiť, takže najlepšie je sa informovať na tom svojom, všetko vám vysvetlia aj na školení ktoré organizuje urad práce

    Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť: e-shop

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.