Zavrieť

Porady

Sken a email

Zoskenovala som dokument a uložilo mi to s príponou tif. Keď to pošlem emailom, nedá sa to otvoriť. Ani v prílohách na porade taká koncovka nie je. Ako môžem ten sken poslať emailom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Majka, skus si kliknut na ten obrazok /prave tlacitko mysi/

    -otvorit v programe malovanie-potom klik na subor /vlavo hore/ a dat ulozit ako : -ponukne ti viacero moznosti - daj napr.JPG,to pojde odoslat mailom

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Ja keď oskenujem dokument, dám si ho uložiť napr. na plochu, a môžem si vybrať v akom formáte ho chcem uložiť. Oskenujem, po odkliknutí Save Image otvorí sa okno, naspodu okna otvorím ponuku a vyberiem napr .jpg. Snáď som to napísala zrozumiteľne.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Neviem aký máš program na skenovanie, ale mala by tam byť aj možnosť uložiť to v iných formátoch. Napríklad jpg, jpeg, pdf a podobne.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Poslať môžeš akýkoľvek súbor. Bez ohľadu na príponu.
    Je to tif je bežný grafický formát. Môžeš urobiť nalsedovné. Klikni si naň pravým tlačidlom myši, vyber upraviť -> uložiť ako - vyber si vhodný formát (napr. jpg)

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    To bude určite čiernobiele (text), keď je to TIF, takže to doporučujem uložiť v PNG formáte (JPG by bolo rozmazané). Pozor, obrázok TIF môže v jednom súbore obsahovať aj viacej strán, nie všetky programy ich vidia.

    Skús program IrfanView, tým otvoríš akýkoľvek obrázok a uložíš ho v akomkoľvek formáte.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ale veď stačí kliknúť na dokument pravým tlačidlom myšky ,vybrať upraviť a potom bez upravenia iba uložiť ako... a vybrať si iný formát.Ja zvyknem exportovať do PDF.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zoskenovala som 13 strán - čiernobiely text, sem-tam aj obrazok.
    Ešte mi to ukazuje možnosť uložiť ako : Formát programu Microsoft Imaging, ale uloží len to isté. ... pjg tam nemám. Ani v maľovaní mi to nechce vziať, ani v adobe reader ...

    Čo je to IrfanView, kde to nájdem?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Mária27 Pozri príspevok
    Zoskenovala som 13 strán - čiernobiely text, sem-tam aj obrazok.
    Ešte mi to ukazuje možnosť uložiť ako : Formát programu Microsoft Imaging, ale uloží len to isté. ... pjg tam nemám. Ani v maľovaní mi to nechce vziať, ani v adobe reader ...

    Čo je to IrfanView, kde to nájdem?
    Aký máš skener? Niekde v nastaveniach by sa to malo dať nastaviť, akým formátom sa to má uložiť.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Sken mám - neviem aký - doma na tlačiarni. Ja tomu nerozumiem a nemám nikoho z mojich pomocníkov po ruke.
    Ten IrfanView som si nainštalovala, súbor dala uložiť ako png a pri odosielaní prílohy emailom dalo mi tam koncovku .png.mdi
    Na webovej stránke emailu mi to prišlo ako winmail.dat neznámy súbor. Čo s tým?

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Čítať snáď vieš. Na multifunkčnom zariadení (tlačiarni) to je uvedené.
    Mne ešte nikdy pri odosielaní súboru nezmenilo jeho koncovku. Žiaľ, takto sa ťažko radí.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Mária27 Pozri príspevok
    Sken mám - neviem aký - doma na tlačiarni. Ja tomu nerozumiem a nemám nikoho z mojich pomocníkov po ruke.
    Ten IrfanView som si nainštalovala, súbor dala uložiť ako png a pri odosielaní prílohy emailom dalo mi tam koncovku .png.mdi
    Na webovej stránke emailu mi to prišlo ako winmail.dat neznámy súbor. Čo s tým?
    No ešte by toi išlo spakovať(programom winrar, alebo zip) a tak priložiť sem. Teda ten pôvodný súbor.tif.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Veru ťažko s nemehlami.
    Už to robím tak, že to po stránke kopírujem do wordu a opravujem text.
    Srdečná vďaka!

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Vlado40 Pozri príspevok
    Ale veď stačí kliknúť na dokument pravým tlačidlom myšky ,vybrať upraviť a potom bez upravenia iba uložiť ako... a vybrať si iný formát.Ja zvyknem exportovať do PDF.
    V pravom tlačítku nemám ani vybrať upraviť, ani upraviť . Keď dám len uložiť ako, napíše mi, že word nemôže spusti prevádzač mswrd632.
    Naposledy upravil Mária27 : 27.12.11 at 19:03

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Mária27 Pozri príspevok
    Sken mám - neviem aký - doma na tlačiarni. Ja tomu nerozumiem a nemám nikoho z mojich pomocníkov po ruke.
    Ten IrfanView som si nainštalovala, súbor dala uložiť ako png a pri odosielaní prílohy emailom dalo mi tam koncovku .png.mdi
    Na webovej stránke emailu mi to prišlo ako winmail.dat neznámy súbor. Čo s tým?
    Keď začínaš skenovať, tak treba nastaviť do akého formátu...

    Súbor
    Skenovať
    v Nastaveniach si vyber po rozklikutí roletky formát aký chceš
    a pod tým máš možnosť ešte zi zafajknúť možnosť viacstranového dokumentu. Ak si toto neodfajkneš, budeš mať len jednu stranu z každého skenovania dokumentu.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Mária27 Pozri príspevok
    V pravom tlačítku nemám ani vybrať upraviť, ani upraviť . Keď dám len uložiť ako, napíše mi, že word nemôže spusti prevádzač mswrd632.
    Na ploche mám obrázok AAA vo formáte .tif.Kliknem pravým tlačidlom a vyskočí mi táto ponuka a vyberiem si upraviť ...
    Naposledy upravil Vlado40 : 27.12.11 at 20:36
    TIF.jpg  
    Uložiť ako....jpg  
    1/1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.