Zavrieť

Porady

Opustenie s.r.o.

Vsak sa mi zda ze som podobnu temu na Porade videl ale nemozem to najst.
Spolocnik s.r.o. ( 25% ), ktory nie je konatelom a vidi ,ze konatel vedie s.r.o. do zahuby chce s.r.o. opustit s tym , ze nechce ziadne odstupne , hlavne je vypadnut a vyhnut sa problemom s moznymi veritelmi a pod. Da sa to ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    comodo Pozri príspevok
    Vsak sa mi zda ze som podobnu temu na Porade videl ale nemozem to najst.
    Spolocnik s.r.o. ( 25% ), ktory nie je konatelom a vidi ,ze konatel vedie s.r.o. do zahuby chce s.r.o. opustit s tym , ze nechce ziadne odstupne , hlavne je vypadnut a vyhnut sa problemom s moznymi veritelmi a pod. Da sa to ?
    Dá.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Tweety Pozri príspevok
    Dá.
    tak predsa. Má si na to zhánať právnika, alebo kde hladať zákony tejto problematiky ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    comodo Pozri príspevok
    tak predsa. Má si na to zhánať právnika, alebo kde hladať zákony tejto problematiky ?
    Nájdeš to v obchodnom zákonníku.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    Neda sa to tak, ze ty jednostrannym ukonom sa rozhodnes, ze pojdes prec z s.r.o. Ucast v sro ti moze zrusit len sud, a aj to len v urcitych pripadoch. Je to na rozhodnuti sudu, cize na to nie je ani pravny narok. Pozor, ziadne zle hospodarenie firmy alebo tvoje nezhody so spolocnikmi nie su na to padnym dovodom. V tvojom pripade by sa to dalo uhrat.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A ten konateľ je tiež spoločníkom? (základná otázka) Ak nie, tak stačí ho odvolať.
    Ak áno potom postupovať ako bolo vyššie radené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.