Zavrieť

Porady

Nevyplatené prémie

Dobrý deň, prosím o radu...
Zamestnávateľ mi nevypláca prémie s oddôvodnením, že ide o nenárokovateľnú zložku mzdy. V pracovnej zmluve však mám vyplatenie tejto zložky podmienené citujem:"...celkovú výšku pohyblivých zložiek ku základnej mzde stanoví zamestnávateľ na základe plnenia pracovných úloh z pohľadu kvality práce, presnosti nakládky a vykládky, osobnej pracovnej disciplíny a aktivity pracovníka"/pracujem ako skladník/. Ak som splnil všetky tieto podmienky, mám nárok na vyplatenie tejto zložky mzdy? Alebo všetko skutočne závisí len od dobrej vôle môjho zamestnávateľa...
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    romanx Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu...
    Zamestnávateľ mi nevypláca prémie s oddôvodnením, že ide o nenárokovateľnú zložku mzdy. V pracovnej zmluve však mám vyplatenie tejto zložky podmienené citujem:"...celkovú výšku pohyblivých zložiek ku základnej mzde stanoví zamestnávateľ na základe plnenia pracovných úloh z pohľadu kvality práce, presnosti nakládky a vykládky, osobnej pracovnej disciplíny a aktivity pracovníka"/pracujem ako skladník/. Ak som splnil všetky tieto podmienky, mám nárok na vyplatenie tejto zložky mzdy? Alebo všetko skutočne závisí len od dobrej vôle môjho zamestnávateľa...
    Ďakujem
    Bohužial, pohyblivé zložky mzdy sú nenarokovateľné, ak sa rozhodne zamestnávateľ na ne siahnuť. Nepýtal si sa na dôvod, prečo ti prestal vyplácať prémie?

    romanx je offline (nepripojený) romanx

    romanx
    Dakujem za reakciu... jeho odpoved bola, ze mi predsa vyplaca trinasty a strnasty plat... kedze tieto platy mi podla podnikoveho pravnika na zaklade mojej pracovnej zmluvy patria, nemoze mi na ne siahnut a tak sa snazi usetrit na premiach...
    Naposledy upravil romanx : 26.11.09 at 16:12 Dôvod: doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.