Zavrieť

Porady

Škoda na vozidle

Dobrý deň,potrebujem poradiť,ohľadom škody spôsobenej šoférom v práci druhému automobilu.Stalo sa to tak,že môj otec jazdí na nákladnom aute a v práci spôsobil automobilovú nehodu,resp. zachytil nákladným autom osobné vozidlo,riešilo sa cez policajtov pokutou.Stalo sa to pred Vianocami,škoda bola riešená cez zákonnú havárijnú poistku zamestnávateľa.Predvčerom sa ozval majiteľ osobného auta,že poisťovňa mu zaplatila len 1000 eur,pričom on dal za opravu 1540 eur,s tým,že on má malé 4-ročné dieťa a on potrebuje tých 540 eur doplatiť,lebo je škodný.Ak mu ich nevyplatíme,bude to riešiť súdnou cestou.Chcem sa spýtať,či je to možné,kedže mu poisťovňa škoda vyplatila a odhadla na 1000 eur?Sme povinní mu sumu 540 eur doplatiť?
Usporiadat
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

si myslim že to musí riešiť s poisťovňou, tvoj otec mu nemusí nič platiť. O mesiac by ten človek prišiel zas...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jolana11 jolana11

jolana11 je offline (nepripojený) jolana11

Ďakujem za odpoveď,som rovnakého názoru,išlo tam len o oškretý bok a poničený blatník a neskôr tvrdil,že má auto na ,,totálku,, :-D
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Lebo má niekoho v servise a snažia sa na vás zarobiť. Veď on nech sa naťahuje s poisťovňou, že prečo mu likvidátor uznal len takú škodu. A ešte jedna maličkosť, každú nehodu, aj oškretý lak, si treba pre vlastnú potrebu odfotiť. Práve kôli takým prípadom.
0 0
jolana11 jolana11

jolana11 je offline (nepripojený) jolana11

Pán to bude riešiť súdnou cestou,lebo on si to zisťoval,že s poisťovňou to nič nemá,má nejakú šancu?
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Prečo mu potom poistovna vyplatila 1000 eur, ked s tym nic nema?
0 0
jolana11 jolana11

jolana11 je offline (nepripojený) jolana11

Myslím to doplatenie,lebo poistovna mu vyplatila 1000 eur a on platil za opravu 1500 eur,išlo o asi 10-rocne auto.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Ale prevadzkovatel vozidla nie je tvoj otec, ale firma kde robi, vsak? Aj preco by mal platit, ked na take veci je Zakonna poistka.
0 0
jolana11 jolana11

jolana11 je offline (nepripojený) jolana11

presne tak,prevádzkovateľ je firma,kde pracuje,ale práve nám písal sms citujem: ,,Z dovodu neuhradenia rozielnej sumy vzniknutej skody,ktoru ste mi sposobili nedbanlivostou,podavam na vas podanie sudnou cestou o uhradu rozdielu dlznej sumy 540 eur,pls uroky,nahradu ostatnych skod (usly cas,zisk),advokata a naklady spojene s podanim tejto veci na sud. Uvedene vam davam na vedomie,sms bude uchovana pre ucely dokazu pozadovania sumy s umyslom o mimosudne vyrovnanie,ktore odmietate."
Vzladom nato,ze auto bolo firemne nemal by vyzadovat sumu od majitela auta?
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Ved otec uz bol potrestany, ved mu za sposobenie nehody dali pokutu policajti. Nepise ze kolkopercentne uroky???
0 0
jolana11 jolana11

jolana11 je offline (nepripojený) jolana11

Ano bol,dostal pokutu 60 eur,nie nepisal,len to,co som sem napisala.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

"Povinné zmluvné poistenie kryje za poisteného všetky škody, ktoré sú spôsobené prevádzkou motorového vozidla iným osobám. Poisťovňa poskytuje krytie proti škode spôsobenej na zdraví, živote a majetku iného. Ak si vodič poškodí vlastné vozidlo, odškodnenie z povinného zmluvného poistenia nezíska, poistné plnenie by však bolo možné z havarijného poistenia. Poškodený dostane zo zákonného poistenia v prípade majetkovej škody len skutočnú škodu, ktorá mu vznikla. To znamená, že z hodnoty vymenených vecí, náhradných dielov a pri totálnom poškodení vecí sa stanovuje poistné plnenie odpočítaním amortizácie."
0 0
jolana11 jolana11

jolana11 je offline (nepripojený) jolana11

Pred chvílou som niekde citala,ze v pripade,ze vinnik bude musiet zaplatit rozdiel,tak si ho moze vymahat od poistovne.A nevideli sme ani ziaden doklad o cene opravy.nevidim dovod,aby sme mu nieco platili.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

vinnik nikdy nic nezaplati z vlastneho vrecka ... v okamihu kedy si vinnik splni zakonne povinnosti (nema dlzne poistne, nepozil alkohol, nahlasil udalost do 15 dni) je z hry vonku, od tej chvile je to uz len medzi poskodenym a poistovnou... ak poskodeny nie je spokojny, moze zalovat priamo poistovnu
aj keby mal alkohol a dlžné poistné je z hry vonku... v podstate mu stačí nahlásiť, že spôsobil škodu a môže sa začať naťahovať poškodený s poisťovňou... alkohol a podobné veci si následne rieši poisťovňa so svojim klientom...
Kôli tomu vymysleli aj havarijne poistenie.
0 0
jolana11 jolana11

jolana11 je offline (nepripojený) jolana11

tak prečo sa chce sudit prave s otcom?nebol pod vplyvom alkoholu a riadne si plati aj poistku voci zamestnavatelovi.ten pan tvrdil,ze s poistovnou to uz nema nic spolocne,ze chce peniaze od nas.Ale plati tam nad 3 roky stare auta aj amortizacia.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

poistku Škoda spôsobená zamestnávateľovi pri výkone povolania? Tá s tým nemá podľa mňa nič. Aj ked mas zdravotne pripoistenie, zlomis si ruku, poistovna povie ze Ti da 500eur, tak to musis respektovat. Alebo sa s nimi sudit, ze preco Ti nedali 600.
0 0
jolana11 jolana11

jolana11 je offline (nepripojený) jolana11

Bolo to vyplatene zo zamestnavatelovej havarijnej poistky.takze nie je ziaden vazny dovod na obavy?ma teda vobec nejaku sancu?
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

ale havarijna poistka a PZP su dve veci.
precitaj si toto: http://www.porada.sk/archive/index.php/t-154032.html
0 0
jolana11 jolana11

jolana11 je offline (nepripojený) jolana11

Škoda bola riešená cez PZP.Ďakujem za odkaz,už som ho čítala:-)Ale asi nie moc pozorne,lebo mi ušla práve tá časť,že vinník je hry vonku.Ďakujem za rady,moc mi pomohli,už len čakať,ao sa to vyvinie
Naposledy upravil jolana11 : 18.02.12 at 20:15
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

este jeden som nasiel

http://auto.pravda.sk/poradna/clanok...-na-poistovne/
1 0
jolana11 jolana11

jolana11 je offline (nepripojený) jolana11

Zaujímavý článok,škoda,že si neprečítal dotyčný pán,predtým ako k niekomu chodil na rozumy,uložím si ho.Ešte raz ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať