Zavrieť

Porady

uhrada obliga

Cawte.
Chcem sa opytat, ci nemate niekto skusennosti so ziadostou o uhradu obliga.

Ide o to, ze v zahranici nam bolo opravovane vozidlo. Fakturu im uhradila slovenska partnerska firma. Nasledne na to, ziada tato slovenska firma o uhradu ich preplatenej fa za opravu v zahranici a priklada original faktury. Fa je zahranicna a je z datumu 30.11.2007 no ziadost o u hradu obliga je z 23.1.2008.

Ktory datum mam brat do uvahy, ako datum zdanitelneho plnenia? Z fa alebo obliga? Len podotknem, ze tieto zahranicne fa nam chodia s oneskorenim aj 3-4 mesiace. Je potom potrebne robit dodatocne DPH za 11. mesiac?
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvieta je offline (nepripojený) kvieta

    kvieta
    Tak co vy na to mudre hlavicky, neskusite mi pomoct? Ja som davala vzdy dodatocne danove priznanie. No neviem, ci je to spravne. A v poslednom case, nam taketo obliga chodia casto. Nechcem kazdy mesiac robit dodatocne DPH. Nie je nejake ine riesenie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kvieta Pozri príspevok
    Cawte.
    Chcem sa opytat, ci nemate niekto skusennosti so ziadostou o uhradu obliga.

    Ide o to, ze v zahranici nam bolo opravovane vozidlo. Fakturu im uhradila slovenska partnerska firma. Nasledne na to, ziada tato slovenska firma o uhradu ich preplatenej fa za opravu v zahranici a priklada original faktury. Fa je zahranicna a je z datumu 30.11.2007 no ziadost o u hradu obliga je z 23.1.2008.

    Ktory datum mam brat do uvahy, ako datum zdanitelneho plnenia? Z fa alebo obliga? Len podotknem, ze tieto zahranicne fa nam chodia s oneskorenim aj 3-4 mesiace. Je potom potrebne robit dodatocne DPH za 11. mesiac?
    Vdaka
    Dátumom na faktúre od firmy, ktorá vám to fakturuje, a fakturuje slovenská, takže slovenskej.

    kvieta je offline (nepripojený) kvieta

    kvieta
    Nam to nefakturuje slovenska firma. Oni len ziadaju o uhradu obliga.
    Nazov dokladu je: ZIADOST O UHRADU OBLIGA
    v texte je: Na zaklade poskytnuteho obliga Vas ziadame o uhradu nami preplatenej faktury za opravu v zahranici. Original faktury vid v prilohe.
    Tak skuste niekto poradit.
    Tato ziadost obsahuje ja nase ICO, ICDHP aj DIC.
    Dakujem

    kvieta je offline (nepripojený) kvieta

    kvieta
    Naozaj mi s tym nikto nepomoze? uz zas mam taku ziadost o uhradu obliga, ktora je vystavena 26.03.2008 avsak povodna faktura zo zahranicia (ktoru touto ziadostou ziadaju uhradit) je z 25.2.2008. Takze mam zas robit dodatocne??? alebo mozem brat ako danovy doklad ziadost o uhradu obliga??
    Prosim, skuste niekto pomoct.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.