Zavrieť

Porady

Pozná niekto tento kvet?

Tak túto palmu som si doniesol ako suvenír z Kanárov /majú ju aj u nás v každom kvetinárstve/ myslel som že rastú nové listy, ale asi to nebudú
čo je to? nebodaj kvitne???
kvet.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    Podľa mňa to je cykas. Výhonky vyzerajú skôr ako kvet.
    Naposledy upravil Elena Navrátilová : 29.08.08 at 18:49

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Podľa mňa to je cykas. Výhonky vyzerajú skôr ako kvet.
    Sú to len ďalšie listy ako som písala vyššie.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    citujem z literatúry :
    - Mnohí majitelia cykasov sa sťažujú, že listy, ktoré vyrástli na nich doma, sú pretiahnuté, „riedke“ a vôbec sa nepodobajú na listy čerstvo kúpených exemplárov. Aj to je dôsledok nedostatku svetla, preto je nutné, aby sme v čase, keď spozorujeme v rastovom strede kmienka mäkké základy nových listov, rastlinu vystavili prísunu čo najväčšieho množstva svetla. Až potom, keď listy stuhnú a vyzrejú, môžeme cykasy opäť premiestniť na pôvodné, menej osvetlené miesto. Hoci cykasovité rastliny po prvýkrát kvitnú väčšinou až keď majú niekoľko desiatok rokov, môžeme sa aj v bytoch dočkať „kvetov“. Samčie rastliny zamie (Zamia furfuracea) tvoria desaťcentimetrové šištičky bežne už ako osem- až desaťročné.

    - samčí kvet

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    olybaba Pozri príspevok
    pozdravujem,
    citujem z literatúry :
    - Mnohí majitelia cykasov sa sťažujú, že listy, ktoré vyrástli na nich doma, sú pretiahnuté, „riedke“ a vôbec sa nepodobajú na listy čerstvo kúpených exemplárov. Aj to je dôsledok nedostatku svetla, preto je nutné, aby sme v čase, keď spozorujeme v rastovom strede kmienka mäkké základy nových listov, rastlinu vystavili prísunu čo najväčšieho množstva svetla. Až potom, keď listy stuhnú a vyzrejú, môžeme cykasy opäť premiestniť na pôvodné, menej osvetlené miesto. Hoci cykasovité rastliny po prvýkrát kvitnú väčšinou až keď majú niekoľko desiatok rokov, môžeme sa aj v bytoch dočkať „kvetov“. Samčie rastliny zamie (Zamia furfuracea) tvoria desaťcentimetrové šištičky bežne už ako osem- až desaťročné.

    - samčí kvet
    Ďakujem za radu a teraz čo?možem tie dva nové výhonky odstrihnúť?nabudúce už budem dávať pozor

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    - aj ja by som tie dva vyhony odstranila aby nespatili rastlinu ktora je inac pekne formovana

    lizatko je offline (nepripojený) lizatko

    lizatko
    Ja by som ich nechal. Nakoniec vsetky listy Vam po rokoch vyrastu len take, ake im to svetelne podmienky dovoluju. Ja to po 5 rokoch mam vacsinu listov na cykase novych, vyrazaju po 2 alebo 3 naraz.

    Pozná niekto tento kvet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.