Zavrieť

Porady

Denný VZ na PN po absencii

Neviem ako mám vypočítať denný VZ na PN od 02.07.2007, zamestnanec mal 27.06.2007 A. VZ sa vypočíta z podkladov za rok 2006, z HM minulého mesiaca, ale HM od Absencie? Ale HM je za celý mesiac nie len za obdobie od A.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    endrju Pozri príspevok
    Čo je to HM? Hrubá mzda? Denný VZ sa z hrubej mzdy nepočíta. Odporúčam preštudovanie §§54 - 57 Zákona o sociálnom poistení (osobitnú pozornosť odporúčam venovať odsekom 5 a 6 v §54), prípadne témy na porada.sk, v ktorých problematika výpočtu denného VZ na PN bola už veľa krát prediskutovaná.
    Hľadala som to na porade, ale nik sa nezaoberal VZ po absencii, ináč sorry, tú HM bola som mimo.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Čo potrebuješ vypočítať denný VZ na určenie výšky náhrady príjmu prvých 10 dní trvania PN?

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Áno len neviem ako ho vypočítam, mám brať VZ za 2006, alebo od absencie, alebo ako ho mám vypočítať?

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    od akého dátumu mám vypočítať VZ na PN, ak mal A 27.06.2007, a PN bol od 02.07.2007?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Počítaš VZ za rok 2006
    § 54 zák.o soc.poist. ods.1 rozhodujúce obdobie na zistenie denného VZ je kalendárny rok predcháduajúci ....

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    MIRKA111 Pozri príspevok
    od akého dátumu mám vypočítať VZ na PN, ak mal A 27.06.2007, a PN bol od 02.07.2007?
    VZ na PN vždy počítaš z predchádzajúceho kalendárneho roka /samozrejme okrem prípadov, kedy zamestnanec minulý rok ešte u Vás nepracoval/, bez ohľadu na nejaké absencie alebo neplatené voľno. Takže v tvojom prípade je rozhodujúce obdobie pre výpočet denného VZ pre PN rok 2006.

    Denný VZ na PN po absencii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.