Zavrieť

Porady

Prevadzka taxi

Dobry den,chcem sa spytat,ake su podmienky na vytvorenie taxi sluzby,a ci mi vystaci iba obycajne vodicke opravnenie typu B.A zaroven chcem rozbehnut rozvoz pizze,a ci je problem ze jedno auto sa vyuziva na jeden ucel,a ako to je s tou podporou podnikatelov v hodnote cca 3700 eur.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Koncesovaná živnosť je zmenená od 01.06.2010

    Koncesované živnosti sú od 1. 6. 2010 zrušené. Živnosti, ktoré do 1. júna 2010 boli zaradené medzi koncesované, budú zaradené medzi viazané živnosti. Od 1. 6. 2010 sa živnosti rozdeľujú na remeselné živnosti, viazané živnosti a voľné živnosti. Uvedená zmena súvisí so zrušením paragrafu 9 Živnostenského zákona (§ 9 Rozdelenie živností sa zo Živnostenského zákona vypúšťa).

    Táto zmena znamená zrušenie povoľovania živností zo strany živnostenských úradov. Zaradením koncesovaných živností medzi viazané bude celé živnostenské podnikania postavené na princípe ohlásenia. Dňom ohlásenia vznikne živnostníkovi oprávnenie na podnikanie. Je potrebné zdôrazniť, že napriek tejto zmene sa nemenia podmienky odbornej spôsobilosti, ktoré musí podnikateľ splniť.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Ihny123 Pozri príspevok
    Dobry den,chcem sa spytat,ake su podmienky na vytvorenie taxi sluzby,a ci mi vystaci iba obycajne vodicke opravnenie typu B.A zaroven chcem rozbehnut rozvoz pizze,a ci je problem ze jedno auto sa vyuziva na jeden ucel,a ako to je s tou podporou podnikatelov v hodnote cca 3700 eur.dakujem

    Ja sa vyjadrím iba k zámeru rozvozu pizze.
    Tam je už dosť veľká konkurencia. Neviem kde budeš pôsobiť, ale v podstate je to jedno svojím spôsobom. Čo si človek môže objednať v čase nejakej núdze sú práve iba pizze,síce chutné ale kalorické. Horšie je to so zdravou výživou. Šalát si objednať ako donášku je kumšt, mne chýba na trhu napr. donáška plnených lokší. Je to naše jedlo, podstatne menej kalorické, záleží od plnky. A bol by si možno prvý na SK. Stačí sa dohodnúť s výrobcom.
    Už sa nečudujem, že na Vianočných trhoch sú všetky lokše rovnaké. Ja naivka. Domáce...
    .
    Ja viem, cesta ľahšieho odporu.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ja sa vyjadrim k tej taxisluzbe. Prevadzka taxi je KONCESOVANOU zivnostou. Takze sup sup nastudovat prislusnu cast Zakona o zivnostenskom podnikani.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.