Zavrieť

Porady

daňový bonus

zdravím Vás a prosím o radu,pri výpočte miezd som zabudla uplatniť daňový bonus /pri návale práce som ho nezadala do personalistiky a tak ho program nevypočítal/ Môžem ho doplatiť v nasledujúcom mesiaci ? Ide len o február, pracovníčka nastúpila od 1.2.

Ďakujem za urýchlenú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    hanjel Pozri príspevok
    zdravím Vás a prosím o radu,pri výpočte miezd som zabudla uplatniť daňový bonus /pri návale práce som ho nezadala do personalistiky a tak ho program nevypočítal/ Môžem ho doplatiť v nasledujúcom mesiaci ? Ide len o február, pracovníčka nastúpila od 1.2.

    Ďakujem za urýchlenú odpoveď
    za február už nemôžeš opraviť mzdu?
    keď nie, vyrovná si to v RZD alebo DP

    hanjel je offline (nepripojený) hanjel

    som sama sebou hanjel
    ďakujem za odpoveď, ale mám ešte jednu otázku:
    zamestnanec mi nepriniesol všetky doklady k odpočitatelnej položke na manželku-dodal mi len 1 príjem a vlastne až teraz po uzatvorení RZD našiel doma že manželka mala ešte jeden príjem a uvedomil si že bola 1-4 mesiac na riadnej *MD ale nemá potvrdenie zo SP hoci práve jemu som vytláčala z internetu čo všetko sa do príjmu manželky započítava a čo má priniesť. Teraz tvrdí že on o tom nevedel , že som mu nepovedala a pod. a že to našiel doma. Ináč p. Mihál na školení povedal že ak podpíše žiadosť o RZD ja nie som povinná skúmať čo všetko manželka pre uplatnenie NZČ na manželku má alebo nemá, ale aj tak som bola ústretová a vytlačila som mu a práve jemu osobne som o tom hovorila čo treba. Tým však vlastne by sa mu tá nezdanitelná časť na manželku znížila ak by som zarátala ešte tie dodatočné doklady, ale ja som o nich ani nemohla vedieť. Čo teraz ? Musí si sám príjem manželky / z ďalšieho zamestnania na dohodu a riadny materský príspevok počas riadnej MD nejak dodaniť sám ? / Ja už ročné zúčtovanie mám v programe uzatvorené-lebo mzdy ako som vyššie spomínala už išli do Dánska. Prosím poraďte - ako vždy ďakujem všetkým ste super

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak si mu už urobila ročné zúčtovanie, vypíš mu aj druhú stranu tlačiva a on je povinný podať si opravné daňové priznanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.