Zavrieť

Porady

Neplatenie poistného z dôvodu preplatku a DPFO

Dobrý večer,
SZČO mal v roku 2014 preplatok na poistnom. V roku 2015 tak neplatil 2 mesiace. Ako vypíšem prílohu k DP ? Len skutočne zaplatené poistné, t.j. 10 mesiacov x mesačná platba, alebo sa ráta preplatok ako zápočet a uvediem tam 12 mesiacov x platba?
veronikasad v r.2014 si poistné účtovala ako VOZD v členení poistné ?
Iwett Áno, v roku 2014 bolo účtované ako VOZD
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pod tabulkou na str. 3 aj v prílohe uvedieš skutočne zaplatené poistné od 1.1.-31.12.2015. Ak ZP evidovala zaplatené preddaqvky ako poistné zaplatené bez právneho dôvodu a nevrátila ho, treba napísať do prísl. ZP žiadosť o započítanie platieb na preddavky r. 2015.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett A skutočne zaplatené poistné ktoré malo byť zaplatené, teda aj vrátane preplatku, čiže 12x? Alebo skutočne fyzicky čo sa zaplatilo? Veď tomu nerozumiem. Poistné o ktoré sa znížil základ dane je 10x výška poistného. Ale v skutočnosti bolo zaplatené 12x keď tam zarátam preplatok.
    Iwett a žiadosť o započítanie platieb treba aj na SP?
    veronikasad skutočne zaplatené od 1.1.-31.12.2015. Ten zbytok si mala vo VOZD v roku 2014.
    Skutočne zaplatené poistné ovplyvňuje výšku mesačného vymer.základu a tým aj preddavkov do ZP a poistného do SP. Naviac zaplatené poistné - po zápočte, sa ti prejaví len vo výške nedoplatku z RZZP za rok 2015
    veronikasad SP si to pravdepodobne započítala sama, lebo ak by tam mal nedoplatok "bombardovali" by ho telefonátmi alebo sms-kami. Nech si vybaví GRID kartu a zistí ako to SP vyriešila ...
    Iwett Moc tomu nerozumiem, ja som nič naviac nezaplatila...
    A zdá sa mi nelogické, že sa zaplatilo poistné len 10x, ale rok mám vyrovnaný
    veronikasad Veď si písala, že si zaplatila naviac v roku 2014 a bolo to zaúčtované ako VOZD. Čo je na tom nelogické a prečo si ich chceš uplatniť 2-krát ? Alebo v r.2014 si ich neuviedla v preddavkoch a zaplatenom poistnom ?
    Iwett Samozrejme, to je jasné, že poistné, ktoré ovplyvňuje základ dane to nebude, tam sa vypíše len tých 10 mesiacov.....myslela som na tú prílohu, ktorá sa posiela na poisťovne, oni z toho počítajú poistné,
    neovplyvní to výšku poistného v budúcnosti?
      zbaliť

    Neplatenie poistného z dôvodu preplatku a DPFO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.